جسد دو معدن‌کار در معدن زغال سنگ دامغان پس از 6 روز پیدا شد

تشکیل پرونده قضایی در خصوص حادثه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

جسد دومین کارگر محبوس در «معدن زغال‌سنگ طزره» دامغان پس از شش روز جستجو از زیر آوار، بیرون کشیده شد. به گزارش خبرگزاری «ایلنا» روز جمعه 17 اردیبشهت، جسد علی اصغر فاضلی چند ساعت پس از یافتن پیکر کارگر دیگر، میلاد روشنایی یافت شد.

این دو کارگر حدود ساعت 12 ظهر روز شنبه 11 اردیبهشت «در تونل شماره 42 (از معادن چهارگانه شرکت زغال سنگ البرز شرقی) در کارگاه استخراج k 13 پیشرو، هنگام استخراج و به دلیل ریزش ناگهانی سقف کارگاه دچار حادثه و محبوس شده بودند.

منصور شریف، مدیرعامل شرکت زغال‌سنگ البرز شرقی در گفت‌وگو با خبرنگاران، پایان عملیات جستجو را پس از 6 روز تلاش 150 امدادگر اعلام کرد.
هرچند اطلاعات دقیقی از دلایل وقوع این حادثه وجود ندارد اما گفته می‌شود حبیب‌الله خجسته‌پور، رئیس کمیسیون کارگری استان سمنان همان زمان در جلسه فوق‌العاده کمیسیون کارگری استان سمنان به‌منظور بررسی حوادث اخیر کارگری در «مجموعه شرکت البرز شرقی» در منطقه شهرستان دامغان، فرمانداری دامغان، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان صمت این استان را برای انجام اقدامات کارشناسی و بررسی دقیق اتفاقات معدنی رخ ‌داده در دامغان مأمور کرده بود اما تاکنون گزارشی از این بررسی‌ها منتشر نشده است.
از سوی دیگر محمدتقی گلی، دادستان عمومی و انقلاب دامغان، در گفت‌وگویی با «ایرنا» گفته است «پرونده قضایی در خصوص حادثه معدن طزره دامغان تشکیل شده و تحقیقات قضایی در حال انجام است».
مجموعه معادن زغال سنگ البرز شرقی در منطقه طزره دامغان در مناطق سردسیر و کوهستانی جنوب رشته کوه‌های البرز و در فاصله 50 کیلومتری شهرستان دامغان واقع شده است؛ کارگاه استخراج این تونل حدود 70 متر طول دارد که حادثه ریزش در 35 متری آن رخ داده بود و دو کارگر فوت شده از پیمانکاران شرکت زغال‌سنگ البرز شرقی بودند.
پیش‌تر 23 خرداد 98 نیز دو نفر بر اثر ریزش تونل معدن زغال سنگ طزره دامغان جان باخته بودند و سه روز بعد معدنکار دیگری در معدن رزمجای غربی البرز شرقی دچار گازگرفتگی شد و در حین انتقال به بیمارستان جان باخت.
گفتنی است پایگاه خبری «معدن نیوز» نیز امروز 17 اردیبهشت از واژگونی مینی‌بوس کارگران معدن زغال‌سنگ تخت مینودشت در شرق گلستان خبر داد. به گزارش این پایگاه خبری عصر روز گذشته، مینی‌بوس کارگران «به دلیل لغزندگی جاده بر اثر بارندگی در مسیر لیسه به مینودشت دچار سانحه و واژگون شد». گفته می‌شود در پی این حادثه 16 نفر از سرنشینان این مینی‌بوس مصدوم شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size