جزییات تازه از مرگ سیلوی برونر، دبیر اول سفارت سوییس

پیگیری و تحقیقات بیشتر ادامه دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

با گذشت دو روز از مرگ مشکوک سیلوی برونر، دبیر اول سفارت سوییس و کشف دست‌نوشته‌ای از او احتمال خودکشی این دیپلمات قوت گرفته است.

در گزارش روزنامه همشهری که دیروز چهارشنبه 15 اردیبهشت منتشر شد آمده است ماموران با مراجعه به خانه سیلوی برونر دست‌نوشته‌ای به زبان انگلیسی پیدا کردند که در آن نوشته شده بود: «جسدم را پس از مرگ به سوییس منتقل کرده و به پسرم اطلاع بدهید. بعد از آن جسدم را بسوزانید و سپس خاکستر آن را کنار فرزندم که فوت شده، دفن کنید. علاوه بر این هر چه پول، دارایی و سرمایه‌ دارم را به پسر دیگرم بدهید.»

این روزنامه در ادامه توضیح داده که در این دست‌نوشته‌ «بدون تاریخ و امضا» چیزی درخصوص سقوط و مرگ نوشته نشده بوده و هم‌چنین ماموران با مطابقت دیگر دست‌نوشته‌های سیلوی برونر تشخیص داده‌اند که دستخط متعلق به قربانی است.

«پزشکی قانونی» پیش‌تر اعلام کرده بود که در زمان یافته شدن جسد «بیش از 8 ساعت از زمان مرگ وی می‌گذرد و هیچ‌گونه آثار جراحت که نشان بدهد او قبل از مرگش با فردی درگیر بوده، روی بدن وی وجود نداشته است». هم‌چنین در تحقیقات بیشتر، کارگری که در این خانه کار می‌کرده به ماموران گفته است «خانم گاهی حالت‌های افسردگی داشت اما این اواخر حالش خوب بوده است».

پس از آن‌که تیم جنایی برای تحقیقات بیشتر در محل حادثه حضور یافتند، یکی از ساکنین برج با اشاره به آن‌که شب گذشته با صدایی شبیه به «انفجار» از خواب پریده است سرنخی در اختیار ماموران گذاشت تا به بررسی فیلم دوربین‌های مداربسته خانه این فرد بپردازند. با بررسی فیلم‌های ضبط شده در این دوربین «مشخص شد که او 24 دقیقه بامداد از خواب پریده بوده و حتی صدای عجیبی که گفته بود نیز در فیلم ضبط شده است».

در ادامه تحقیقات نیز کارمندان سفارت با اشاره به این‌که متوفی «زنی بسیار شاد»، «سرزنده و پرانرژی» بوده اظهار داشتند «باور این که او خودکشی کرده باشد برای آن‌ها سخت و باعث تعجب است».

در این گزارش هم‌چنین آمده است دبیر اول سفارت در حالی پیدا شده که «لباس خانه به تن داشته و کلاه روی سرش بوده است».

گفته می‌شود جسد برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شده اما نبود آثار خراش و درگیری، نبود آثار به‌هم‌ریختگی در خانه و کشف دست‌نوشته احتمال خودکشی را قوت بخشیده است. این در حالی است که پیش‌تر، مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور ضمن تایید سقوط این فرد گفته بود «خودکشی مطرح نیست».

روز سه‌شنبه 13 اردیبهشت خبرگزاری‌های داخل ایران از سقوط یکی از کارمندان سفارت سوییس از برجی در کامرانیه تهران خبر دادند. ابتدا هویت او مردی 52 ساله عنوان شد اما دقایقی بعد عنوان شد متوفی زنی 52 ساله و «نفر دوم سفارت» است.

پس از اعلام این خبر وزارت خارجه سوییس ضمن تایید خبر فوت، اعلام کرد وزارتخانه با خانواده وی و مقامات محلی در ارتباط است اما به دلیل «حفاظت از داده‌ها و حفظ حریم خصوصی» از دادن اطلاعات بیشتر در مورد جزییات مرگ قربانی خودداری کرد.

گفتنی است روابط‌ عمومی وزارت امور خارجه ایران نیز در آن زمان اعلام کرد «موضوع را از طریق مراجع پیگیری کرده و نتیجه را متعاقبا اعلام خواهد کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید