«سقوط» و مرگ یکی از کارمندان سفارت سوییس در تهران

کارمند سفارت جان باخته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رسانه‌های داخلی ایران، صبح امروز 14 اردیبهشت، به نقل از مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس ایران، از «سقوط» فردی از طبقه 18 یک برج در «کامرانیه» تهران خبر دادند.

«خبرآنلاین»، فرد متوفی را مردی 52 ساله اعلام کرد، اما دقایقی بعد، خبرگزاری‌های دیگر جنسیت متوفی را زن اعلام کردند که صبح امروز، به علت سقوط از طبقه هجدهم برجی در کامرانیه جان خود را از دست داده است.

به گزارش خبرگزاری«ایلنا»، «این فرد که به عنوان نفر دوم در سفارت سوییس فعالیت می‌کرده در این برج سکونت داشته است.» هنوز اطلاعات بیشتری از علت سقوط این شخص منتشر نشده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده فرد متوفی «دبیر اول سفارت سوییس در تهران» بوده است.

به گزارش «ایسنا»، به نقل از سخنگوی اورژانس، ضمن اشاره به آن‌که «مدت زیادی از زمان فوت این فرد سوییسی گذشته است» نوشت: «صبح کارگر این فرد به داخل ساختمان می‌آید و متوجه عدم حضور او می‌شود. سپس با پلیس تماس می‌گیرند و پلیس هم با اورژانس تماس می‌گیرد.»

بر اساس گفته‌های خالدی «جسد این فرد در باغچه پیدا شده و علت فوت او باید از سوی سازمان‌های مربوطه پیگیری شود».

در واکنش به خبر فوت دبیر اول سفارت سوییس در تهران، وزارت خارجه این کشور ضمن ابراز تسلیت به خانواده متوفی اعلام کرد وزارتخانه با خانواده وی و مقامات محلی در ارتباط است. این وزارتخانه به دلیل «حفاظت از داده‌ها و حفظ حریم خصوصی» از دادن اطلاعات بیشتر در مورد جزییات مرگ این فرد خودداری کرده است.

گفتنی است سفارت سوییس پس از انقلاب 57 و از زمان قطع روابط دیپلماتیک ایران و آمریکا، حافظ منافع ایالات متحده آمریکا در ایران است. سپتامبر گذشته ایگنازیو کاسیس، وزیر خارجه سوییس برای تقویت روابط دیپلماتیک به تهران سفر کرده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید