یک افسر مرزبانی ایران در مریوان کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، بر اثر درگیری‌های رخ داده در منطقه مرزی «دره نخی» در شهرستان مریوان یکی از نیروهای هنگ مرزی این کشور کشته شد.

به گزارش خبرگزاری «تسنیم» «مرزبانان هنگ مرزی مریوان در حین پایش و مراقبت از نوار مرز، در منطقه مرزی دره‌نخی» وارد یک درگیری شده و در نتیجه آن ستوان‌سوم "حسین نامور" از نیروهای مرزبانی کشته شد.

در گزارش «تسنیم» هیچ اشاره‌ای به گروهی که با نیروهای مرزبانی ایران درگیری شده و دلیل این درگیری نشده است.

همزمان نیروی زمینی سپاه پاسداران مدعی شد یک گروه مسلح در زاهدان را منهدم کرده است. روابط عمومی قرارگاه قدس جنوب شرق نیروی زمینی سپاه اعلام کرد یک نفر از اعضای این گروه کشته، یک نفر دستگیر و مقادیری سلاح و مهمات هم از آنها کشف و ضبط شد.

رسانه‌های ايران روز سه‌شنبه 27 آوریل از کشته شدن سرگرد پاسدار وحید زرافشان، یکی از فرماندهان سپاه در منطقه اشنویه واقع در استان آذربایجان غربی خبر داده بودند.

خبرگزاری «فارس» به نقل روابط عمومی و تبلیغات سپاه آذربایجان‌غربی، گزارش داد که زرافشان فرمانده «گردان 310» سپاه اشنویه، روز دوشنبه، هنگام انجام «ماموریت امنیتی» کشته شده اما جزییات بیشتری را فاش نکرده است.

با این حال، برخی گزارش‌ها در شبکه‌های اجتماعی از قتل زرافشان توسط یکی از سربازان تحت امرش خبر داده‌اند. برخی کاربران نوشتند که این سرباز بعد از اینکه توسط فرمانده‌اش مورد ضرب و شتم قرار گرفته با شلیک 6 گلوله زرافشان را به قتل رسانده است.

طی سال‌های اخیر منطقه کردستان ایران درگیری‌های متعددی میان سپاه پاسداران و نیروهای امنیتی از یک سو، و گروه‌های سیاسی کرد مخالف رژیم که می‌گویند برای «حق تعیین سرنوشت» مبارزه می‌کنند، صورت گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید