نماینده مجلس ایران: نفوذ و خرابکاری در نطنز اتفاق افتاده است

ایران فردی به نام «رضا کریمی» را عامل انفجار اخیر نطنز معرفی کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وحید جلال‌زاده، عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران با اشاره به بازدید هیاتی از مجلس از تاسیسات اتمی نظنز، مسئله نفوذ در خرابکاری این سایت را تایید کرد.

جلال‌زاده دوشنبه 30 فروردین در گفت‌وگو با خبرگزاری «ایسنا» به برگزاری جلسه با مسئولان امنیتی مجتمع اتمی نطنز اشاره کرد و گفت: «مسئله نفوذ در بسیاری از خرابکاری‌ها مشهود بوده که تاکنون هم بسیاری از نفوذی‌ها شناسایی و حتی محاکمه و به مردم معرفی شده‌اند لذا قطعا در حادثه نطنز نیز دست نفوذی‌ها مشخص خواهد شد.»

این نماینده مجلس افزود: «اکنون جزییات این اتفاق توسط دستگاه‌های امنیتی در حال بررسی است، تیم لازم در آنجا حضور یافته تا مشخص شود دقیقا چه اقداماتی برای خرابکاری انجام شده است.»

سخنان این نماینده مجلس در رابطه با ادامه بررسی امنیتی حادثه اخیر نطنز در حالی است که شنبه 28فروردین وزارت اطلاعات ایران «رضا کریمی» را عامل انفجار نطنز اعلام کرد و تصویر وی از تلویزیون ایران نیز پخش شد.

اعلام نام عامل انفجار نطنز بدون رسیدن به جمع‌بندی اطلاعاتی، حادثه بازداشت اشتباهی «مازیار ابراهیمی» در موضوع ترور دانشمندان هسته‌ای ایران را یادآوری می‌کند. ابراهیمی و 52 نفر دیگر پس از ماه‌ها تحمل شکنجه توسط وزارت اطلاعات ایران بدون اثبات اتهام‌های منتسبه آزاد شدند.

عضو کمیسیون امنیت مجلس با امکان طرح سوال از وزیر مربوطه درباره حادثه نطنز به جلسه مجلس با وزیر خارجه ایران اشاره کرد و گفت: «در این جلسه گفته شد که برای اقدام متقابل حادثه نطنز تا اطلاع ثانوی از مذاکرات خارج شویم و مذاکرات به زمان دیگری موکول شود چون سطح غنی‌سازی ما در برجام کمتر از چهار درصد بوده که اکنون به 60 درصد رسیده است.»

افزایش سطح غنی‌سازی اورانیوم به 60 درصد از سوی ایران در پی انفجار نطنز اعلام شد.

این افزایش غنی‌سازی در حالی انجام شد که ایران به همراه قدرت‌های جهانی در وین مشغول مذاکرات هسته‌ای برای بازگشت آمریکا به برجام و بازگشت ایران به تعهدات برجامی بود.

در آخرین اظهار نظر پیرامون مذاکرات جاری هسته‌ای در وین، جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا یکشنبه 29 فروردین اعلام کرد: «تا زمانی که ازپای‌بندی کامل ایران به توافق هسته‌ای مطمئن نشویم، تحریم‌ها را بر نمی‌داریم

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید