حسن روحانی: ارتش باید میان ملت و حکومت یکی را انتخاب کند

روحانی: مأموریت ارتش ورود به رقابت سیاسی نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران با تاکید بر اینکه «ماموریت ارتش ورود به رقابت سیاسی نیست»، گفت که وقتی ملت از حکومت «ناراضی و رویگردان» شود، ارتش‌ باید در میان ملت‌ و حکومت‌ یکی را برگزیند و باید از دولتی حمایت کند که به ملتش خیانت نکرده باشد.

روحانی یکشنبه، 29 فروردین‌ماه، گفت که ارتش‌ها «از لحاظ اداری جزئی از دولت‌ها و حکومت‌ها هستند و از این رو طبق قانون باید از حکومت‌ها اطاعت کنند.»

او گوشزد کرد: «اما این مسئله هم روشن است که ارتش‌ها باید از دولتی حمایت کنند که به ملتش خیانت نکرده است.»

طرح این موضوع از سوی روحانی درحالی است که فاصله‌ای کمتر از 100 روز به انتخابات ریاست جمهوری ایران باقی مانده که گمانه زنی‌های زیادی در مورد عدم مشارکت مردم و افزایش تنش‌های سیاسی – اجتماعی و خواسته نظام از ارتش و نیروهای انتظامی برای سرکوب هر گونه حرکت اعتراضی مردم، مطرح است.

کیومرث حیدری، فرمانده نیروی زمینی ارتش، در اسفندماه 99 با اشاره به اعتراض‌های اخیر، گفته بود که نیروی زمینی ارتش از فرصت پیش‌آمده استفاده کرد تا با سرکوب مردم معترض، ولایت‌مدار بودن خود را نشان بدهد.

این درحالی است که در آستانه انتخابات ریاست جمهوری در ایران، بحث درمورد حضور نظامیان در انتخابات بالا گرفته است و پیش از شروع رسمی ثبت‌نام نامزدها، شماری از فرماندهان پیشین سپاه پاسداران همچون حسین دهقان، رستم قاسمی و سعید محمد، به‌طور رسمی از تصمیم خود برای نامزدی در انتخابات خبر داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید