افزایش دوباره قربانیان کرونا در ایران

405 بیمار طی یک روز جان باختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

آمار فوتی‌های کرونا در ایران بار دیگر با جهش ناگهانی همراه شد، وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 405 بیمار مبتلا به کرونا جان باختند.

در حالی که بحران کرونا در ایران بار دیگر اوج گرفته، آمار رسمی مربوط به این بیماری نشان از افزایش تعداد فوتی‌ها و مبتلایان دارد. بر اساس گزارش خبرگزاری «ایسنا»، یکشنبه 18 آوریل 2021، وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 21 هزار و 644 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در ایران شناسایی شد که سه هزار و 92 نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید 19 نیز در این کشور به دو میلیون و 237 هزار و 89 نفر رسید. بر اساس این گزارش همچنین در شبانه‌روز گذشته 405 بیمار مبتلا به کووید 19، جان خود را از دست دادند و مجموع جان‌باختگان این بیماری به 66 هزار و 732 نفر رسید.

بر اساس این گزارش، چهار هزار و 766 نفر از بیماران مبتلا به کووید-19 در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها تحت مراقبت قرار دارند.

شهرهای با وضعیت قرمز نیز رو به افزایش است، در حال حاضر 257 شهر ایران در وضعیت قرمز، 129 شهر در وضعیت نارنجی، 51 شهر در وضعیت زرد و 11 شهر در وضعیت آبی قرار دارند.

آمار رسمی اعلام شده از سوی وزارت بهداشت ایران نشان می‌دهد موارد فوتی‌های کرونا در این کشور، طی یک ماه اخیر بیش از چهار برابر شده و این میزان همچنان رو به افزایش است.

بر اساس گزارش خبرگزاری «ایرنا»، علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلانشهر تهران، «دو هفته بسیار سخت و حساس کرونایی در استان تهران» را پیش‌بینی کرد.
به گفته او، الگوی مراجعه بیماران در روزهای اخیر تغییر کرده و با علائم شدیدتری به مراکز درمانی مراجعه می‌کنند.

بحرانی شدن اوضاع کرونا در ایران، طی روزهای گذشته، حکایت از احتمال تمدید محدودیت‌ها در هفته پیش رو دارد طوری که علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا هم گفته هنوز به اوج و قله پیک چهارم کرونا نرسیده‌اند.

علیرضا رئیسی، پیش‌بینی کرد که تعداد بستری‌های کرونا در این موج به 60 هزار نفر برسد و ایران «حالا حالاها از وضعیت قرمز خارج نخواهد شد».

او درباره اقدامات وزارت بهداشت این کشور برای مقابله و کنترل پیک چهارم کرونا گفت: «فعلا فقط بحث تمدید محدودیت‌های کرونا مطرح است، محدودیت های ابلاغ شده برای شهرهای قرمز و نارنجی این هفته هم تمدید شد و قرار است، پنجشنبه برای ادامه و چگونگی آن در ستاد ملی کرونا تصمیم گیری شود.احتمالا محدودیت‌های کرونا دو هفته دیگر تمدید می‌شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید