خطیب‌زاده: اسرائیل پاسخ خود را از مجاری دیگر دریافت می‌کند

پس از راه‌اندازی نسل جدید سانتریفیوژها در نطنز، سایت برای دومین بار در کمتر از یکسال مورد حمله قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران، با سکوت از حجم آسیب‌های وارده به انفجار سایت اتمی نطنز در روز یکشنبه 22 فروردین، تهدید کرد که اسرائیل پاسخ خود را از مجاری دیگر دریافت می کند.

خطیب‌زاده با متهم کردن اسرائیل به «حادثه» سایت نطنز وعده انتقام‌گیری در زمان مناسب داد و گفت: «تمامی سانتریفیوژهایی که از مدار خارج شدند از نوع IR1 بودند که با ماشین‌های پیشرفته جایگزین می‌شوند و ایران در دام مکارانه آنها [اسرائیل] نمی‌افتد. رفتار ایران انتقام از اسرائیل خواهد بود که در زمان خودش انجام می‌شود.»

سخنگوی وزارت خارجه ایران‌ در پاسخ به سوالی درباره اینکه حادثه نطنز به خاطر ضعف مذاکره‌کنندگان ایرانی در نشست وین بوده خاطرنشان کرد: «پاسخ نطنز انتقام از اسرائیل است. اسرائیل نمی‌تواند بازی را عوض کند. اسرائیل در چند ماه اخیر برخی اقدامات را انجام داده و هدف آن دام‌افکنی بوده و برخی درزهای خبری را انجام می‌دهد که این کار در روزهای اخیر مشهودتر بوده است.»

او درباره تاثیر حادثه نطنز بر توان هسته‌ای ایران ابراز داشت: «درباره میزان خسارت‌ها در نطنز هنوز زود است که قضاوت شود. تیم‌هایی در حال بررسی هستند. هر آنچه در نطنز بود، سانتریفیوژهای نسل اول بودند و دستگاه‌های پیشرفته‌تری جایگزین می‌شود.»

گفتنی است که تنها یک روز پس از راه‌اندازی نسل جدید سانتریفیوژها در تاسیسات اتمی نطنز، دیروز سایت مذکور برای دومین بار در کمتر از یکسال مورد حمله قرار گرفت.

«شبکه 13 اسرائیل» به نقل از منابع اطلاعاتی اعلام کرد که در پی حادثه تاسیسات هسته‌ای نطنز، ایران برای ماه‌ها نخواهد توانست در این تاسیسات اورانیوم غنی‌سازی کند.

روزنامه «نیویورک‌ تایمز» نیز شامگاه یکشنبه 22 فروردین به نقل از منابع اطلاعاتی، تاکید کرد که اسرائیل در وقوع انفجار سحرگاه یکشنبه در تاسیسات هسته‌ای نطنز در ایران نقش داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید