تاکید بریتانیا بر ضرورت حمایت از عراق در مقابله با گروه‌های شبه‌نظامی ایران

نیروهای امنیتی عراق عناصر گروه داعش را از منطقه جبال مخمور به سوی جنوب غرب شهر اربیل بیرون راندند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

سفیر بریتانیا در بغداد، یکشنبه 11 آوریل 2021، با تاکید بر اهمیت حمایت از ساختارهای نظامی عراق در مقابله با گروه‌های شبه‌نظامی مسلح مورد حمایت ایران در این کشور، گفت که ثبات عراق برای منطقه ضروری است.

استیون هیکی، سفیر بریتانیا در بغداد، یکشنبه در گفت‌وگو با «العربیه»، ضمن اشاره به این‌که گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران چالش‌هایی جدی را باعث شده‌اند بر ضرورت برخورداری مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، از حمایت‌های لازم در مقابله با گروه‌های شبه‌نظامی و سلاح‌های خارج از کنترل دولت در این کشور، تاکید کرد.

هیکی گفت که از سوی پیمان آتلانتیک شمالی، «ناتو» نیز کمک‌ها به وزارت دفاع عراق افزایش خواهد یافت.
او همچنین در گفت‌وگو با «العربیه»، سفر اخیر مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق به کشورهای پادشاهی عربی سعودی و امارات عربی متحده را مثبت ارزیابی کرد.

سفیر بریتانیا در عراق به پیشرفت‌های ملموس دولت الکاظمی در اداره امور این کشور و به ویژه در زمینه مبارزه با داعش نیز اشاره کرد.

از سویی وزارت دفاع بریتانیا پنج‌شنبه گذشته اعلام کرد در چارچوب عملیاتی هماهنگ با نیروهای زمینی عراق که 10 روز به طول انجامیده، ماه گذشته، تعدادی از حملات هوایی را برای هدف قرار دادن داعش در شمال عراق، انجام داده است.

بنا به اعلام این وزارت‌خانه، نیروهای امنیتی عراقی عناصر گروه داعش را از منطقه جبال مخمور به سوی جنوب غرب شهر اربیل بیرون راندند و جنگنده‌های نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا و دیگر جنگنده‌های ائتلاف مبارزه با داعش حملاتی هوایی را طی این عملیات، انجام دادند.

در این راستا 3 فروند از جنگنده‌های نیروی هوایی سلطنتی بریتانیا از نوع تایفون با استفاده از موشک‌های «ستورم شادو» به مواضع داعش حمله کردند.

از سویی بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا، گفت:«نیروهای مسلح بریتانیا در کنار شرکای عراقی و نیروهای ائتلاف برای ریشه‌کن کردن تروریست‌های داعشی از مناطقی که در آن پناه ‌گرفته‌اند، تلاش می‌کنند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید