واکسن 60 میلیون تومانی در بازار سیاه ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

منابع خبری ایران به تازگی گزارش دادند که قیمت واکسن کرونا در بازار سیاه ایران، بین 45 میلیون تا 60 میلیون تومان است که البته با همین قیمت هم به سختی پیدا می‌شود.

«تجارت‌نیوز»، گزارش داد از 50 دلال راسته «ناصر خسرو»، تنها چند نفری ادعا می‌کنند که واکسن کرونا دارند. البته خودشان ندارند. باید به کسی زنگ بزنند و رابط‌شان واکسن را بیاورد.

براساس این گزارش، اولین دلال قول واکسن را حداقل برای دو هفته آینده می‌دهد. «دو هفته دیگه زنگ بزن. الان تو بازار موجود نیست. آن وقت هم شاید باشد. قیمتش 45 تا 46 میلیون تومان است. اما الان اگر کسی بگوید واکسن دارد دروغ گفته. یا آب مقطر دستت می‌دهند یا بیعانه می‌گیرند و غیب می‌شوند.»

واکسن هست اما اینجا نیست...

بر اساس گزارش‌ها از ایران، تاکنون 80 هزار دوز واکسن کرونا وارد این کشور شده است، واکسن روسی، هندی و چینی، اما برخی دلالان ایرانی می‌گویند حتی یک دوز واکسن توی بازار سیاه پیدا نمی‌شود.

واکسن 60 میلیون تومانی

از سوی دیگر، «تجارت نیوز» می‌گوید، یکی از دلالان «ناصر خسرو» می‌تواند واکسن را جور کند. این دلال گفته است: «دو دوز واکسن اسپوتنیک روسی همین امروز به رابطم زنگ میزنم، میری بیمارستان واکسن رو میزنی. قیمتش ولی 50 تا 60 میلیون تومان است. حالا یا دو میلیون کمتر یا بیشتر.»

روز گذشته (یکشنبه 11 آوریل) دبیر کل خانه پرستار ایران به «تجارت‌نیوز» گفته بود: «واکسن‌های کرونا به صاحبان اصلی خود نرسیده و از کانال‌هایی به افرای غیر از کادر درمان رسیده است.»

چند تن از دلالان «ناصر خسرو» به خبرنگار «تجارت نیوز» گفته است: «برو بیمارستان. همونجا برات می‌زنن. شنیدم اگر آشنا داشته باشی حله.»

واکسیناسیون 75 درصدی جمعیت ایران 10 سال طول خواهد کشید

خبرگزاری «بلومبرگ»، که سرعت واکسیناسیون در سراسر جهان را دنبال می‌کند، با توجه به آخرین داده‌ها مدت زمانی را که با توجه به نرخ کنونی واکسیناسیون طول می‌کشد تا کشورها 75 درصد از جمعیت خود را واکسینه کنند و به ایمنی جمعی برسند، پیش‌بینی کرده است.

ایران، با نرخ کنونی 3 هزار و 806 دوز واکسن در روز، باید بیشتر از 10 سال منتظر بماند تا 75 درصد از جمعیت‌اش واکسینه شوند.

واکسیناسیون در ایران، همچنان به کندی پیش می‌رود و بر خلاف ادعای مقامات جمهوری اسلامی که گفته بودند تا پایان سال، نزدیک به سه میلیون دز واکسن بزنند، این رقم تا امروز تنها به 124 هزار و 193 دز واکسن رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید