هر 16 دقیقه یک تهرانی بر اثر ابتلا به کرونا جان می‌سپارد

طی 24 ساعت گذشته، حدود 70 نفر بر اثر کرونا در تهران فوت کرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، اعلام کرد که هر 16 دقیقه یک شهروند تهرانی بر اثر ابتلا به کرونا جانش را از دست می‌دهد و طی 24 ساعت گذشته تنها در تهران، 70 مبتلا به کرونا جان باختند.

آمار فوتی‌های روزانه کرونا طبق اعلام وزارت بهداشت ایران، بار دیگر سه رقمی شده است و با اوج گرفتن پیک چهارم این بیماری و گسترش نوع جهش‌یافته آن در استان‌ها و حالا پایتخت این کشور، مسئولان با مقصر جلوه دادن مردم، تنها به هشدارها بسنده کرده‌اند و حتی تعطیلی‌های اعلام شده نیز با نظارت کافی، اجرایی نمی‌شود.

مسئولان ستاد ملی مقابله با کرونا در ایران، نسبت به ایجاد محدودیت‌های جدیدی برای مدیریت موج چهارم مواردی را درنظر گرفته و بسیاری از مشاغل و اداره‌ها را در مناطق قرمز کرونایی تعطیل اعلام کرده‌اند اما همزمان با بحران اقتصادی در ایران بسیاری از مردم ناچار می‌شوند به فعالیت اقتصادی خود ادامه دهند که رعایت محدودیت‌ها را با مشکل مواجه می‌کند، بر اساس گزارش خبرگزاری «تسنیم»، یکشنبه 11 آوریل 2021، در متروی تهران روزانه 800هزار نفر جابه‌جا می‌شوند!

این در حالی است که خبرگزاری «فارس»، به نقل از علیرضا زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گزارش کرد که هر 16 دقیقه یک شهروند تهرانی بر اثر کرونا جانش را از دست می‌دهد و طی 24 ساعت گذشته، حدود 70 نفر در اثر این بیماری در تهران فوت کرده‌اند.

وضعیت در استان‌ها نیز رو به وخامت رفته است. بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، آبتین حیدرزاده، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از وضعیت قرمز کرونا در 13 شهرستان گیلان خبر داد و اعلام کرد که 4 شهرستان باقی‌مانده دیگر در این استان نیز به ‌سمت وضعیت قرمز در حرکت‌اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری «تسنیم»، یکشنبه 11 آوریل 2021، در استان گلستان نیز حدود 70 درصد کسانی که نتیجه تست آنها مثبت می‌شود مبتلا به کرونای نوع جهش‌یافته هستند و نیمی از شهرهای استان نیز در وضعیت قرمز قرار گرفتند.

با ادامه بحران کرونای نوع جهش‌یافته و قربانی شدن شهروندان ایرانی، مسئولان بیش از انجام اقدامات لازم به هشدارها بسنده کرده‌اند.

مینو محرز، عضو ستاد ملی مبارزه با کرونا در ایران، گفت: «تمام بیمارستان‌ها پر شده، جا برای بستری وجود ندارد، مردم باید به فکر جان خودشان باشند، یک نفر از خانواده قسر در نمی‌رود».

به گفته او 90 درصد کرونایی‌ها در تهران، مبتلا به ویروس نوع جهش‌یافته هستند.

همزمان با اوج گرفتن انتقادات به واکسیناسیون در ایران، مسئولان جمهوری اسلامی کشورهای خارجی را مقصر عقب‌ماندگی ایران در این امر دانستند.

در مقایسه با سایر کشورهای منطقه، ترکیه 100 برابر ایران تزریق واکسن داشت و امارات متحده عربی نیز بیش از هفت میلیون و 600 هزار دوز واکسن کرونا به شهروندان تزریق کرده است و اسرائیل نیز بیش از نیمی از جمعیت خود را واکسینه کرده است.

کشور سعودی نیز تا کنون حدود سه میلیون و 645 هزار دوز واکسن کرونا تزریق کرده است. مراکش بیش از هفت میلیون نفر و بنگلادش بیش از پنج میلیون نفر را دست‌کم یک بار در برابر ویروس کرونا واکسینه کرده‌اند و عمان نیز حدود سه برابر ایران تزریق واکسن کرونا داشته است.

این در حالی است که ایران کمتر از یک درصد جمعیت خود را تاکنون واکسینه کرده است.

آمار منتشر شده وزارت بهداشت درباره وضعیت کرونا در ایران نیز نشان می‌دهد تعداد قربانیان و مبتلایان افزایش قابل توجهی داشته است. طی 24 ساعت گذشته در این کشور، 193 بیمار کرونایی جان باختند و 19 هزار و 666 بیمار جدید شناسایی شدند.

همچنین مجموع مبتلایان به دو میلیون و 49 هزار و 78 نفر رسیده و مجموع جان‌باختگان نیز به 64 هزار و 232 نفر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید