سفر رئیس موساد به آمریکا؛ آمادگی اسرائیل برای مقابله احتمالی با ایران

منابع العربیه: کوهن اقدامات هسته‌ای-نظامی ایران را بحث خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

پس از حمله به کشتی ایرانی «ساویز» در دریای سرخ سه‌شنبه گذشته، گزارش‌ها از اسرائیل حاکی از آماده شدن تل‌آویو برای مقابله دریایی با ایران است.

به گزارش شبکه دولتی «کان 11» اسرائیل، برآوردها بیانگر این است که دستگاه امنیتی اسرائیل در حال آماده شدن برای احتمال پاسخگویی و تنش‌آفرینی ایران در رویارویی دریایی است.

این در حالی است که هشدارهای اسرائیل در مورد بازگشت آمریکا به برجام همچنان ادامه دارد.

در همین راستا قرار است یوسی کوهن، رئیس سرویس اطلاعاتی اسرائیل «موساد»، در چند روز آینده در راس هیئتی رسمی راهی آمریکا شود.

منابع اسرائیلی می‌گویند، هدف او از این سفر، ارائه شواهد و مدارک پیرامون اقدامات ایران در پنهان کردن اطلاعات مربوط به برنامه هسته‌‌ای خود است.

به گزارش «العربیه»، کوهن پرونده اطلاعاتی مربوط به فعالیت‌های نظامی ایران در منطقه و همچنین تحولات مربوط به پروژه هسته‌ای با رویکرد نظامی این کشور را مطرح خواهد کرد.

دستور کار رئیس «موساد» در آمریکا شامل توقف کامل غنی سازی اورانیوم در ایران، توقف روند تولید سانتریفیوژهای پیشرفته و گشودن تمامی تاسیسات هسته‌ای به روی بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای است.

مداخله‌جویی‌های ایران در سوریه، عراق و یمن و نیز تهدید اسرائیل، محورهای دیگر گفت‌وگو میان رئیس موساد و مسئولان آمریکایی خواهد بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید