بازداشت مدیر یک شرکت لوازم آرایش آمریکایی به اتهام دور زدن تحریم‌های ایران

جان دیمرز: ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

پلیس فدرال آمریکا (اف ‌بی ‌آی) سه‌شنبه 6 آوریل اعلام کرد که مدیر یک شرکت تولید لوازم آرایش را به جرم «دور زدن تحریم‌های ایران» بازداشت کرده است.

به گزارش سایت خبری آمریکایی «ان بی سی نیو یورک»، مایکل روز مدیر یک شرکت لوازم آرایشی، به اتهام «دور زدن تحریم‌های ایران» در نیویورک بازداشت شد. پلیس فدرال آمریکا همچنان گفته است که او بهای کالاهای فروخته شده را کمتر از آنچه که بود اعلام کرده تا تعرفه‌های گمرکی کمتری بپردازد.

براساس این گزارش، به نقل از بیانیه‌ وزارت دادگستری آمریکا، روز همچنین به تقلب در امور بانکی و پولشویی محکوم شده است.

ویلیام سویینی، دستیار رئیس اف‌ بی ‌آی، در این باره گفت:‌ «هر دلیلی که برای این تصمیم وجود داشته حرص یا چیزی از آن شیطانی‌تر، ما مدعی هستیم که آقای روز مخصوصا مقصد نهایی کالاهایش را پنهان کرده و درباره قیمت کالاها دروغ گفته تا از تعرفه‌های گمرکی‌اش بکاهد.»

سویینی گفت، دور زدن تحریم‌های آمریکا «جرم» به حساب می‌آید و این تحریم‌ها برای حفظ منافع ایالات متحده در مقابل ایران و کشورهای دیگر است.

براساس بیانیه وزارت دادگستری آمریکا، روز بین سال‌های 2015 تا 2018، لوازم آرایشی به ارزش 350 هزار دلار به یک شرکت ایرانی فروخته است.

آمریکا 10 ایرانی متهم به دور زدن تحریم‌ها را به حبس ابد تهدید کرد

قبل از این نیز، در راستای تحریم‌هایی که ایالات متحده با هدف بازداشتن ایران از اقدامات «خرابکارانه» بر این کشور اعمال کرده، وزارت دادگستری آمریکا 19 مارس 2021 اعلام کرد 10 تبعه ایرانی به دور زدن تحریم‌های ایالات متحده آمریکا که بر کشورشان اعمال شده است، متهم هستند.

بنا به اعلام وزارت دادگستری آمریکا این افراد با مخفی نگه‌داشتن معاملاتی به ارزش بیش از 300 میلیون دلار در نزدیک به 20 سال در جهت دور زدن تحریم‌های آمریکا به رژیم ایران کمک می‌کردند.

در این گزارش همچنین آمده است این افراد که در دور زدن تحریم‌های آمریکایی اعمال شده علیه ایران نقش دارند در خارج از ایالات متحده اند و چنانچه از سوی دادگاه محکوم شوند با مجازات 20 سال زندان مواجه خواهند شد.

جان دیمرز: ایران بزرگترین حامی تروریسم در جهان است

از سویی جان دیمرز معاون امور امنیت ملی سرپرست وزارت دادگستری آمریکا در این‌باره اشاره کرد که متهمان اقدام به پنهان کردن صدها میلیون دلار به نفع کشوری کردند که بزرگترین حامی تروریسم در جهان است.

او همچنین گفت: «اشتباه نکنید.. وزارت دادگستری همه ابزارهای لازم جهت حد گذاشتن برای قدرت رژیم ایران را به کار خواهد بست تا مانع از کاربرد سیستم مالی آمریکا به نفع موسسه‌های پلید رژیم ایران شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید