دستگیری 20 دلال مرغ در ایران همزمان با بحرانی شدن بازار

پلیس ایران از کشف 53 تن مرغ احتکار شده در ایام تعطیلات خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس پلیس امنیت تهران اعلام کرد که 20 دلال مرغ را همزمان با بحرانی شدن بازار این کالا دستگیر کرد و 53 تن مرغ احتکار شده را در ایام تعطیلات کشف کرد.

اگرچه برخی از مسئولان در ایران، بارها بحران در بازار مرغ را انکار کرده‌اند اما اکثر استان‌های ایران، ماه‌هاست که با کمبود اقلام ضروری خوراکی از جمله مرغ مواجه هستند. بر اساس گزارش‌های منتشر شده، این معضل در روزهای منتهی به آغاز سال نو شمسی در ایران، بحرانی‌تر شده‌ است. در چنین وضعیتی پلیس ایران، تعدادی فروشنده خرد را با عنوان «دلال» دستگیر کرده است، بدون اینکه هنوز راه حل اساسی برای این مشکل ارائه شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری «موج»، یکشنبه 4 آوریل 2021، سرهنگ ولی‌پوری گودرزی از دستگیری 20 دلال بازار مرغ و معرفی آنها به مراجع قضایی خبر داد و افزود: «تعدادی از آن‌ها در بازداشت و برخی نیز با قرار وثیقه آزاد شده‌اند».

به گفته او، طی 15 روز گذشته همزمان با ایام تعطیلات، مرغ‌های احتکار شده توسط محتکران به میزان 53 تن توسط پلیس کشف و در بازار توزیع شده است.

کرونا با افزایش قیمت مرغ در ایران از ابتدای زمستان، دولت به منظور «تنظیم بازاری» مرغ با قیمت 20400 تومان به بازار عرضه کرد. این در حالی است که قیمت مرغ در بازار آزاد به بیش از 30000 تومان نیز رسید. توزیع مرغ به قیمت دولتی باعث شد، همزمان با اوج گرفتن پیک چهارم کرونا در ایران، مردم برای دریافت مرغ در صف‌های طولانی، بایستند.

از سوی دیگر، در حالیکه حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، مدعی شده بود که به وزرای کشاورزی و صمت دستور داده چیزی طی 4 ماه آینده گران نشود، قیمت مرغ به طور رسمی از 20400 تومان به 24900 تومان افزایش یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید