از اعتراف اجباری تا فیلمبرداری از گروگان امنیتی در نقش جاسوس

پیش از مبادله کایلی‌ از او در نقش جاسوس در سریال گاندو فیلمبرداری شده‌ بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کایلی‌ مور گیلبرت، پژوهشگر و گروگان استرالیایی-بریتانیایی مبادله شده، چند ماه پس از آزادی‌اش اکنون در نقش جاسوسی با نام «شارلوت» در سریال «گاندو 2» شبکه 3 صدا و سیما به نمایش در آمد.

پیش از آزادی مور گیلبرت، ویدیوی اعتراف این پژوهشگر در رسانه‌های ایران، و مبادله‌اش با سه بمبگذار ایرانی دستگیر شده در تایلند، یک ماه مانده به پایان سال گذشته میلادی، در پنجم آذر 99، خبرساز شده بود.

سریال امنیتی «گاندو» که در دوران پیش از انتخابات ریاست جمهوری 1400 و خانه‌نشینی مردم در دوران کرونا خلاف روال سال‌های پیش به جای سریال‌های سرگرم‌کننده نوروزی به نمایش در آمد، با انتقادهای بسیاری از سوی مردم و حتی مقامات ایرانی روبرو شد. این سریال در پخش قسمت اخیر در روز سیزده به در، با طولانی شدن آگاهی‌های بازرگانی میان برنامه، از ادامه پخش باز ماند.

برخی از کاربران ایرانی استفاده از یک پژوهشگر دعوت‌شده و گروگان گرفته شده در سریالی اغراق‌شده و امنیتی را هم‌سنگ اعتراف اجباری، توهین به شعور مخاطب، خنده‌دار و مایه انزجار خوانده‌اند.

مور گیلبرت که پس از مبادله و بازگشت به استرالیا، دوران حبس خود را در ایران «کابوسی بی‌پایان» خوانده و از «شکنجه روحی» سخن گفته بود ولی اعلام کرده بود که «چیزی به جز عشق و احترام برای مردم بزرگ ایران» ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید