فائزه رفسنجانی: خامنه‌ای را به مناظره دعوت می‌کنم

رفسنجانی: به حل مشکلات موجود خوش بین نیستم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فائزه رفسنجانی، فعال سیاسی و دختر اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس‌جمهوری سابق ایران، در یک برنامه تلوزیونی، علی خامنه‌ای رهبر جکهوری اسلامی ایران را به مناظره درباره مشکلات کشور و سیاست داخلی و خارجی دعوت کرد.

رفسنجانی در یک اظهاراتش گفت: «شاید یک مناظره وگفتگوی رو در رو و صادقانه با علی خامنه‌ای اثر کند و به حل مشکلات کشور کمک کند خصوصا اگر در باره سیاست خارجی کشور باشد».

وی که در برنامه «تنگنا» صحبت می کرد درباره آینده ایران گفت: «با در نظر شرایط فعلی به حل مشکلات موجود در کشور در آینده خوش بین نیستم.»

وی با اشاره به وضعیت ایران در شاخص‌های جهانی اظهار داشت: «که ایران براساس آمارهای سازمانهای جهانی در مسائل وشاخص‌های خوب رتبه خیلی پایینی دارد و در شاخص‌ها ومسائل بد رتبه بالا یا جزو 10 کشور اول جهان است.»

فائزه هاشمی در بخش دیگری از گفتگوی خود به تاریخ گروه‌های فشار در جمهوری اسلامی اشاره و ادعا کرد که «پایه‌گذاری گروه‌های فشار در دوره ریاست جمهوری هاشمی رفستجانی نبوده و این گروه‌ها از سال‌های ابتدای انقلاب وجود داشتند و فعال بودند.»

وی حمله به سخنرانی‌های حسن لاهوتی نماینده سابق مجلس را به عنوان نمونه ذکر کرد. این عضو خانواده هاشمی با اشاره به ماجرای قتل حسن لاهوتی در زندان ادعا کرد که هاشمی رفسنجانی هیچ نقشی در دستگیری و قتل لاهوتی نداشته است و او بود که خبر دستگیری لاهوتی را به خمینی رسانده و خمینی هم دستور به آزادی او داده ولی قبل از رسیدن دستور خمینی لاهوتی در زندان کشته شده بود.

به گفته فائزه هاشمی «خمینی موتور سواری فرستاده بود که در ترافیک گیر نکند وسریع لاهوتی از زندان آزاد شود ولی دیر رسید.»

او همچنین به منهدسی انتخابات از سوی شورای نگهبان پرداخت و گفت « اصلاحطلبان مثل اصول‌گراها به مهندسی انتخابات اعتقاد دارند.»

او اصلاح‌طلب‌ها را هم به مهندسی لیست نامزدهای انتخابات شورای شهر سال 96 تهران متهم کرد.
او ادعا کرد که «در بین اصلاح‌طلب‌ها کمتر افرادی معتقد به اصلاحات و اصول دمکراسی وشاخص‌های اصلاح‌طلبی وجود دارد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید