دولت یمن: تنش‌زایی حوثی‌ها علیه سعودی سرسپردگی به توطئه‌های ایران است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دولت قانونی یمن، شامگاه پنج‌شنبه 25 مارس 2021، در واکنش به تشدید حملات موشکی و پهپادی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران علیه مناطق مسکونی و غیرنظامیان در پادشاهی عربی سعودی، ادامه این اقدامات تروریستی را نشان از موضع حقیقی این گروه شبه‌نظامی در قبال صلح و سرسپردگی آنها به توطئه‌های ایران دانست.

معمر الاریانی، وزیر اطلاع‌رسانی یمن، شامگاه پنج‌شنبه در سلسله توئیت‌هایی گفت که تشدید حملات تروریستی شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت ایران به مناطق مسکونی و غیرنظامیان در سعودی و آخرین مورد آن تلاش ناکام برای هدف قرار دادن دو دانشگاه جازان و نجران و ایستگاه پخش فرآورده‌های نفتی در جازان تنها چند روز پس از ارائه ابتکار سعودی تاکیدی بر موضع حقیقی این گروه شبه‌نظامی در قبال صلح و سرسپردگی آنها به توطئه‌های ایران است.

الاریانی حملات تروریستی حوثی‌ها علیه مناطق مسکونی غیرنظامی و تاسیسات حیاتی را «تهدیدی جدی علیه جان غیرنظامیان و امنیت و صادرات انرژی و اقتصاد جهان» عنوان کرد.

او همچنین گفت تشدید حملات حوثی‌ها تاکید بر آن است که شبه‌نظامیان حوثی، جز با تشدید فشارهای سیاسی و نظامی و اعمال تحریم‌های بین‌المللی علیه این گروه شبه‌نظامی و رهبران آن به عنوان جنایتکاران جنگی، به الزامات صلح اعتنایی نخواهند کرد.
وزیر اطلاع‌رسانی یمن همچنین از جامعه بین‌المللی و سازمان ملل متحد خواست تا به مسئولیت‌هایشان در مقابله با فعالیت‌های تروریستی و محافظت از امنیت و صلح منطقه‌ای و بین‌المللی عمل کنند.

وزیر اطلاع‌رسانی یمن نیز بر ضرورت بازداشتن سیاست‌های ویرانگر ایران و حد گذاشتن برای تلاش‌های آن در تضعیف راهکارهای مسالمت‌آمیز لازم، طولانی کردن مدت جنگ و کودتا که با بی‌اعتنایی به اوضاع انسانی وخیم در یمن صورت می‌گیرد، تاکید کرد.
شایان ذکر است ائتلاف نظامی عربی حمایت از دولت قانونی یمن شامگاه پنج‌شنبه، 8 فروند پهپاد بمب‌گذاری‌شده حوثی که برای هدف قرار دادن مناطق مسکونی پادشاهی عربی سعودی به پرواز درآمده و هدایت شده بود را رهگیری و منهدم کرد.

پیکارجویان حوثی در حملات شامگاه پنج‌شنبه خود کوشیدند دو دانشگاه جازان و نجران را مورد هدف قرار دهند.

ائتلاف علاوه بر رهگیری و انهدام این پهپادها، اعلام کرد یک فروند موشک بالستیک حوثی‌ها که از صنعاء پایتخت یمن شلیک شده بود، در منطقه الجوف سقوط کرد.

تشدید حملات حوثی‌ها تنها چند روز پس از اعلام ابتکار سعودی برای پایان دادن به بحران یمن که شامل برقراری آتش‌بس در این کشور است، صورت می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید