آمریکا 10 ایرانی متهم به دور زدن تحریم‌ها را به حبس ابد تهدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در راستای تحریم‌هایی که ایالات متحده با هدف بازداشتن ایران از اقدامات خرابکارانه بر این کشور اعمال کرده، وزارت دادگستری آمریکا جمعه 19 مارس 2021 اعلام کرد 10 تبعه ایرانی به دور زدن تحریم‌های ایالات متحده آمریکا که بر کشورشان اعمال شده است، متهم هستند.

بنا به اعلام وزارت دادگستری آمریکا این افراد با مخفی نگه‌داشتن معاملاتی به ارزش بیش از 300 میلیون دلار در نزدیک به 20 سال در جهت دور زدن تحریم‌های آمریکا به رژیم ایران کمک می‌کردند.

در جزئیاتی وزارت دادگستری آمریکا در بیانیه‌ای اشاره کرد که این 10 متهم به ویژه به خریداری 2 فروند نفتکش هر کدام به ارزش 25 میلیون به سود ایران اقدام کردند.

در گزارش وزارت دادگستری آمریکا آمده است که این افراد برای مقاصد خود بیش از 70 شرکت جعلی را در کالیفورنیا، کانادا و هنگ کنگ به کار بردند.

در این گزارش همچنین آمده است این افراد که در دور زدن تحریم‌های آمریکایی اعمال شده علیه ایران نقش دارند در خارج از ایالات متحده اند و چنانچه از سوی دادگاه محکوم شوند با مجازات 20 سال زندان مواجه خواهند شد.

از سویی جان دیمرز معاون امور امنیت ملی سرپرست وزارت دادگستری آمریکا در این‌باره اشاره کرد که متهمان اقدام به پنهان کردن صدها میلیون دلار به نفع کشوری کردند که بزرگترین حامی تروریسم در جهان است.

او همچنین گفت: «اشتباه نکنید.. وزارت دادگستری همه ابزارهای لازم جهت حد گذاشتن برای قدرت رژیم ایران را به کار خواهد بست تا مانع از کاربرد سیستم مالی آمریکا به نفع موسسه‌های پلید رژیم ایران شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size