ایران؛ دو سوم کارکنان هتل‌ها در یک سال اخیر بیکار شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس جامعه هتلداران ایران از تعطیلی بسیاری از هتل‌ها در شهرهای مختلف این کشور خبر داد و اعلام کرد که از ابتدای شیوع کرونا تا بهمن‌ماه (18 فوریه 2021)، هتل‌ها 14 هزار میلیارد و 800 میلیون تومان ضرر کرده‌اند.

ایران که سال‌هاست نرخ بیکاری با درصد بالا را تجربه می‌کند، پس از شیوع کرونا و تعطیلی بسیاری از مشاغل، بیکاری در این کشور به مرحله بحرانی رسید. در این میان، هتل‌ها که مانند بسیاری از کسب‌وکارها هیچ حمایتی را از دولت دریافت نکردند، به ناچار تعطیل شدند. جمشید حمزه‌زاده در گفت‌وگو با خبرگزاری ایلنا، دوشنبه 15 مارس 2021 در همین رابطه اعلام کرد که درصد رزرو هتل‌ها بسیار کم و میانگین کشوری درخواست رزرو هتل برای ایام نوروز کمتر از 15 درصد است، در حالیکه به گفته او، عموما این زمان از سال میزان تقاضا برای رزرو بین 50 تا 60 درصد بود.

به گفته او، در بعضی شهرها مانند کیش درخواست رزرو هتل نسبت به دیگر شهرها بیشتر است، اما مابقی شهرها تقریبا در یک سطح هستند.
رئیس جامعه هتلداران ایران از تعطیلی بسیاری از هتل‌ها در شهرهای مختلف خبر داد و افزود: «از ابتدای کرونا تا بهمن‌ماه؛ هتل‌ها 14 هزار میلیارد و 800 میلیون تومان ضرر داده‌اند. هتل‌ها به زحمت خود را نگه داشته‌اند چرا که ضریب میانگین اشغال کشوری الان کمتر از 15 درصد است».

او از تعطیلی کار بسیاری از کارگران هتل‌های ایران به دلیل شیوع کرونا خبر داد و اعلام کرد که دو سوم کارکنان هتل‌ها در ایام کرونا بیکار شدند و برای همین به آنها پایان کار خورده تا بتوانند از بیمه بیکاری استفاده کنند اما بسیاری از آنها هنوز بیمه بیکاری نگرفته‌اند.

گفتنی است، بر اساس برخی آمارهای منتشر شده پس از شیوع کرونا در ایران، تعداد بیکاران به 6 میلیون نفر رسید که برخی از آنها بدون داشتن بیمه، در بخش خدمات به صورت غیررسمی مشغول فعالیت بودند.

این در حالی است که بیش از یک میلیون نفر، پس از شیوع کرونا بیکار شدند. بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، مهدی شکوری، مدیرکل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی، حدود یک ماه پیش اعلام کرد که حدود 1.2 میلیون نفر در ایران بر اثر کرونا بیکار شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید