مشاور امنیت ملی آمریکا: مانع از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای خواهیم شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مشاور امنیت ملی ایالات متحده آمریکا شامگاه جمعه 12 مارس 2021 تاکید کرد که واشنگتن «مانع از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای خواهد شد».

به گزارش خبرگزاری‌ها جیک سالیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید شامگاه چهارشنبه ضمن تاکید این‌که «ایالات متحده مانع از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای خواهد شد» و با اشاره به این‌که «اروپایی‌ها در حال رایزنی با ایران هستند»، گفت که «دولت آمریکا منتظر پاسخ ایران درباره نحوه پیشرفت در مذاکرات است».

مشاور امنیت ملی آمریکا گفت که «اجماعی برای ممانعت از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای وجود دارد».

سالیوان ماه گذشته نیز با اعلام این که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا «مصمم است تا ایران به سلاح هسته‌ای دست نیابد»، گفت دیپلماسی بهترین راه برای ممانعت از دست‌یابی ایران به سلاح هسته‌ای است.

این مقام آمریکایی همچنین افزود که تهران تاکنون به پیشنهاد ایالات متحده برای ورود به مذاکرات با میانجی‌گری اروپا، پاسخی نداده است.
او در این راستا همچنین گفت که «این ایران است که اکنون در انزوای است - و نه ایالات متحده آمریکا- توپ اکنون در زمین ایران است».
جیک سالیوان در ادامه تاکید کرد که «بایدن همچنان آماده مذاکره درباره بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران است»، و «آمادگی دارد با ایرانی‌ها درباره نحوه اعمال مجدد و قاطعانه محدودیت‌ها علیه برنامه هسته‌ای آنها به مذاکره بنشیند».

مشاور امنیت ملی آمریکا گفت این پیشنهاد کشورش همچنان پا بر جا است، چرا که به قول او واشنگتن معتقد است دیپلماسی بهترین راهکار برای پرداختن به پرونده هسته‌ای ایران است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size