فرمانده سپاه قدس از حملات حوثی‌ها به پادشاهی سعودی حمایت کرد

تكرار تهديد به انتقام از آمريكا و اسراييل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران ایران، صریحا از حملات حوثی‌ها به پادشاهی سعودی حمایت کرد و گفت که این شبه‌نظامیان «در کمتر از ده روز 18 عملیات دقیق» علیه اهدافی در خاک سعودی انجام داده‌اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، قاآنی طی سخنرانی روز جمعه 22 اسفند در مجتمع فرهنگی آیه‌ها در مشهد، از ادامه مداخله ایران در امور داخلی یمن دفاع کرد و از حملات شبه‌نظامیان حوثی به مناطق غیرنظامی و زیرساخت‌های اقتصادی سعودی حمایت کرد.

او با تهدید مجدد آمریکا به گرفتن «انتقام» کشته شدن قاسم سلیمانی گفت: «گفته‌ایم استخوان‌های آمریکای جنایتکار را می‌شکنیم و صدای شکستن آن به‌موقع به گوش خواهد رسید.»

قاآنی همچنین تهدیدهای ایران علیه اسرائیل را تکرار کرد و بیان داشت: «با اینکه همه امکانات دنیا در اختیار اسرائیل است، اما در حال کشیدن دیواری دور کشورش به‌عرض یک متر و ارتفاع 6 متر است تا در امان بماند، مطمئن باشند که ما آن دیوار را هم خراب خواهیم کرد.»

فرمانده سپاه قدس با نامیدن گروه‌های شبه‌نظامی نیابتی به «نیروهای مقاومت در برابر مستکبران» حمایت صریح ایران را از آنها اعلام کرد و ابراز داشت: «این نیروها با مستکبران تا دندان مسلح سراسر جهان مقابله می‌کنند».

این اظهارات فرمانده قدس سپاه در حالی ایراد می‌شود که نظام ایران با بحران‌های داخلی و بین‌المللی متعددی روبروست. جمهوری اسلامی همواره کوشیده با برون‌سازی بحران‌ها و فرافکنی مشکلات داخلی، نگاه‌ها را به خارج از کشور منحرف کند.

به‌رغم این تهدیدات، حملات مستمر اسرائیل علیه مواضع نیروهای ایرانی مستقر در سوریه ادامه دارد و ایران هیچ واکنشی به این حملات نشان نداده است.

به نوبه خود، روزنامه وال استریت ژورنال اخیرا فاش کرد که اسرائیل دست‌ کم به 12 کشتی ایرانی در دریای سرخ حمله کرده است. این روزنامه به نقل از مقامات آمریکایی گفته این کشتی‌ها که حامل نفت و سلاح برای رژیم سوریه بوده‌اند با مین‌های دریایی مورد هجوم واقع شدند.

به گفته منابع خبری این روزنامه، هدف اسرائیل از این حملات جلوگیری از فروش و انتقال نفت ایران بوده تا تهران‌ نتواند گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به خود را تامین مالی کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید