تجمع اعتراضی بازنشستگان تامین اجتماعی مقابل مجلس

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

هزاران تن از بازنشستگان تامین اجتماعی مقابل مجلس ایران تجمع کردند و خواستار رفع تبعیض در رابطه با همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی شدند.

تعداد زیادی از بازنشستگان تامین اجتماعی شنبه 6 مارس مقابل مجلس ایران تجمع کردند و با اشاره به مصوبه کمیسیون تلفین و بودجه مجلس ایران پیرامون 90 هزار میلیارد تومان جهت همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی در صحن علنی مجلس، خواستار تصویب آن شدند.

خبرگزاری ایلنا گزارش داد که تجمع‌کنندگان رفع تبعیض بین بازنشستگان تامین اجتماعی و بازنشستگان لشکری و کشوری را نیز به عنوان یکی از مطالبات خود مطرح کردند.

گفتنی است، طی ماه‌های اخیر بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی بارها در شهرهای مختلف ایران دست به تجمع اعتراضی زدند.

این تجمعات از زمانی آغاز شد که حقوق حداقل‌بگیران (دارای 30 سال سابقه بیمه‌پردازی) که فاصله بسیار از تورم فزاینده داشت تا حدی افزایش یافت. در این میان، اضافه پرداختی بازنشستگان دولتی با سرعت انجام شد ولی بازنشستگان تامین اجتماعی از آن محروم ماندند و در حال حاضر كه روزهای پایانی سال 1399 فرا می‌رسد، تنها وعده‌ای از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه داده شد و بازنشستگان تامین اجتماعی هنوز نگران عدم تحقق وعده مسئولان در سال جدید هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید