50 ضربه شلاق برای زندانی سیاسی به اتهام توهین به مامور زندان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی در زندان رجایی کرج، با شکایت رئیس حفاظت اطلاعات و حراست زندان اوین در دوران حبس علیه او، به دلیل گفتن «هیچ غلطی نمی‌توانید بکنید» در شعبه 1165 دادگاه کیفری 2 تهران، به 50 ضربه شلاق، محکوم شد.

به گزارش هرانا،ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمدحسینی، جوان 27 ساله محبوس در زندان رجایی، 4 اسفند 1399 توسط شعبه 1165 دادگاه کیفری 2 تهران، به ریاست قاضی «جعفر فرهمندفر» به 50 ضربه شلاق محکوم شد. حکم حسینی در روزهای اخیر در زندان به وی ابلاغ ‌شده‌است.

بر اساس این گزارش اتهام این زندانی «توهین به مأمور در حین انجام‌وظیفه» عنوان ‌شده است.

در دادنامه محمدحسینی دلیل صدور این حکم گفتن «هیچ غلطی نمی‌توانید بکنید» خطاب به رئیس حفاظت اطلاعات و حراست زندان اوین عنوان شده است.

در این گزارش آمده است که رضا محمدحسینی مرداد 1399 از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. پرونده جدید علیه او در دوران حبس، توسط شاکی «علی صالحی گراعایی» رئیس حفاظت اطلاعات و حراست زندان اوین تشکیل‌ شده است.

این زندانی پیشتر در خصوص پرونده دیگری به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» در شعبه 29 دادگاه انقلاب تهران توسط قاضی «محمدرضا عموزاد» به اتهام «اجتماع و تبانی، توهین به رهبری، خروج غیرقانونی از مرز، ورود غیرمجاز به داخل کشور، تمرد از دستور مأموران» به 16 و نیم سال حبس محکوم ‌شده بود.

رضا محمدحسینی فرزند محمد، در اردیبهشت 98 توسط نیروهای امنیتی بازداشت ‌شده است او پس از 3 ماه بازجویی در بند 2 الف زندان اطلاعات سپاه، به بند عمومی زندان اوین منتقل شد.

بر اساس ماده 134 قانون مجازات اسلامی ایران، مجازات اشد یعنی 7 سال حبس تعزیری از بابت اتهام اجتماع و تبانی برای وی قابل‌اجرا است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید