انتقاد مولوی عبدالحمید از کم‌کاری مسئولان ایرانی در واردات واکسن کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

به گزارش سایت رصد بلوچستان، مولانا عبدالحمید اسماعیل‌زهی امام جمعه اهل سنت دزاپ (زاهدان) در مراسم نماز جمعه 5 مارس با بیان اینکه «سلامتی مردم بر هر چیزی اولویت دارد»، با انتقاد از کم‌کاری دولت ایران در زمینه واردات واکسن کرونا به کشور، از مسئولین امر خواست سیاست‌ها را به نحوی تنظیم کنند که سرمایه‌های کشور به‌جای کمک به دیگر کشورها، برای سلامتی و حل مشکلات اقتصادی مردم ایران هزینه شوند.

وی گفت: «در خبرها آمده بود که در یکی از بیمارستان‌های اهواز بر اثر شدت بیماری کرونا نیمی از بیماران وفات کرده‌اند. از شنیدن این خبر بسیار تکان خوردم و متأسف شدم و دلم به حال آنان سوخت که چرا مردم ایران، کشوری با این ‌همه ثروت و امکانات، در این وضعیت قرار داشته باشند؟!»

مولانا عبدالحمید با تاکید بر اهمیت سلامتی مردم ادامه داد: «چرا مسئولان امر، به‌جز تعداد بسیار محدود، واکسنی را که این روزها در دنیا برای مقابله با کرونا استفاده می‌شود وارد کشور نمی‌کنند؟ درحالی ‌که سلامتی ملت در اولویت قرار دارد و از هر چیزی که مسئولین تصور می‌کنند مهم‌تر است».

پیشتر علی خامنه‌ای رهبر ایران واردات واکسن از آمریکا، بریتنانیا و فرانسه را ممنوع اعلام کرده بود.

این روحانی سنی ضمن درخواست اجرای عدالت در رابطه با توزیع و تزریق واکسن در همه استان‌های ایران، افزود: «در بسیاری ازکشورها که جمعیت‌شان بیشتر از جمعیت کشور ماست، مردم در حد وسیع واکسینه شده‌‌اند، اما متاسفانه دولت هنوز در این زمینه قدم جدی برنداشته است. در استان سیستان‌وبلوچستان که هنوز خبری از واکسن نیست؛ اگرچه این استان یک استان دورافتاده و فراموش ‌شده است و اگر واکسنی هم باشد ابتدا همان بزرگان قوم در مرکز استفاده می‌کنند. اما درخواست ما آن است که مسئولین امر،همه استان‌ها را دریابند و به فکر همه ملت باشند».

مولانا عبدالحمید با اشاره به این که برخی مردم حتی پول نان ندارند و نان خودشان را از نانوایی‌ها قرض می‌گیرند، گفت: «ما امروز در وضعیتی نیستیم که سرمایه‌های کشور را برای کمک به دیگر کشورها و ملت‌ها هزینه کنیم، بلکه با توجه به اینکه ارزش پول ملی ما به شدت کاهش یافته است، ما در شرایطی قرار داریم که دیگران باید به ما کمک کنند. مسئولان امر فعلا به فکر جاهای دیگر نباشند، بلکه فکری به حال ملت خودشان کنند که از بیکاری و گرسنگی رنج می‌برند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید