فروش یک ‌میلیون و 300هزار بلیت در ایران برای سفرهای ممنوع

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

با نزدیک شدن به تعطیلات عید نوروز در ایران فروش بلیت‌های سفرهای نوروزی آغاز شده، این در حالی است که پلیس راهنمایی‌ و رانندگی در اکثر استان‌ها، راه‌های ورودی شهر‌ها را بسته‌ و سفر به این استان‌ها را ممنوع اعلام کرد.

روزنامه همشهری یکشنبه 28 فوریه در گزارشی آورده است که هم‌زمان با اعلام حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران، مبنی بر کنسل بودن سفرهای نوروزی در سال 1400، رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی از فروش یک‌میلیون و 300 هزار تور داخلی و خارجی خبر داده و گفت که بلیت سفرهای گردشی در شرایط ممنوعیت سفر به دلیل شیوع کرونا فروخته‌ شده است و چنانچه سفرهای نوروزی 1400 کنسل شود، دولت باید 600 میلیارد تومان خسارت به دفاتر خدمات گردشگری بپردازد.

بر اساس این گزاش، گفته می‌شود که وجه بلیت‌های سفر با هواپیما، کشتی، قطار و اتوبوس‌های بین‌شهری نیز در صورت کنسل شدن سفرها یا بسته شدن شهرها به روی مسافران نوروزی، برخلاف سال 99 مشمول «جریمه کنسلی» خواهد شد.

گفته می‌شود برخی شهرها از شنبه 27 فوریه، راه‌های ورودی را بر روی مسافران نوروزی بسته‌اند.

در همین حال، پلیس راهنمایی و رانندگی ایران از بسته شدن چندین استان و شهر به دلیل شرایط اضطرار کرونا به مدت نامحدود اقدام کرده است.

در حال حاضر سفر به استان‌های خوزستان، مازندران، گیلان، گلستان، اصفهان، شیراز، مشهد، بوشهر، بندرعباس، کیش و قشم به ‌مدت نامحدود ممنوع است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم