40درصد کل مبتلایان ایران به ویروس جهش‌یافته در «خوزستان» هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

استان «خوزستان» به‌عنوان کانون شیوع کرونای جهش‌یافته، وارد پیک اپیدمی شده است در شرایطی که رعایت بهداشت و قرنطینه در ایران در سطح مطلوب نبوده و هنوز نتوانسته تأثیری در مهار این بیماری داشته باشد، در حال حاضر 40درصد از مبتلایان به ویروس جهش‌یافته کل ایران در «خوزستان» شناسایی شده‌اند.

محمد علوی رئیس مرکز بهداشت استان با اشاره به گسترش بیماری با شیوع ویروس کرونای جهش‌یافته در این استان گفت: «فقط با تعطیلی کامل استان خوزستان می‌توانیم وضعیت را کنترل کنیم».

استاندار نیز بر تعطیلی کامل استان تأکید دارد، اما همچنان ستاد مقابله با کرونا در ایران، این مجوز را برای این استان صادر نکرده است.

به گزارش ایسنا پنجشنبه 25 فوریه، رئیس مرکز بهداشت «خوزستان» در خصوص آخرین وضعیت شیوع ویروس جهش‌یافته کرونا در این منطقه گفت که بر اساس آمار قبلی، از 66 مورد شناسایی‌شده کرونای جهش‌یافته، حدود 27 مورد مربوط به این استان بوده است، هرچند این ویروس در کل ایران در حال چرخش است، اما درواقع 40درصد از بیماران مبتلابه ویروس جهش‌یافته در این استان شناسایی‌شده است.

گفته‌ می‌شود که مسئولان استان به‌دلیل شیوع بالای کرونای جهش‌یافته خواستار تعطیلی دوهفته‌ای شدند.

افزایش 10درصدی مراجعات به بیمارستان‌ها

فرهاد سلطانی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز گفته است که آمار مراجعات به بیمارستان‌ها 10برابر افزایش‌یافته است، کادر پزشکی و پرستاران در این شرایط در حال فرسایش هستند و با توجه به ظرفیت بیمارستان‌ها و افزایش مراجعین، کمبود کادر درمانی مشکل‌ساز شده است.

گفته می‌شود که در حال حاضر تمامی عمل‌های جراحی غیرضروری در این استان لغو شده است.

به گفته سعید نمکی وزیر بهداشت ایران کانون اصلی گرفتاری با ویروس جهش‌یافته کرونا در استان «خوزستان»، مسافرانی بودند که از کشور عراق آمده‌اند و به همین دلیل مرزهای این استان بسته‌شده است.

گفته می‌شود که رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بسیاری از شهرهای استان کمتر از 10درصد است.

در حال حاضر اپیدمی کرونای جهش‌یافته در «رامهرمز، اهواز، شادگان، خرمشهر، آبادان، بندر ماهشهر، دزفول، دشت آزادگان، شوشتر، کارون و هویزه» بالا رفته است و این شهر ها در وضعیت قرمز قرار دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم