لزوم رعایت حجاب برای شخصیت‌های انیمیشنی از نظر رهبر ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رهبر ایران در پاسخ به پرسشی در قالب استفتائات درباره لازم بودن یا نبودن رعایت حجاب برای شخصیت‌های انیمیشنی اظهار کرد که حفظ حجاب اگرچه فی نفسه لازم نیست، اما به لحاظ تبعات ترک آن، رعایت حجاب در پویانمایی هم لازم است.

بر اساس گزارش مشرق، شنبه 20 فوریه 2021 کانال فقه و احکام رهبر ایران جدیدترین استفتائات از او و جوابی که علی خامنه‌ای داده را منتشر کرده که یکی از آنها درباره رعایت حجاب برای شخصیت‌های انیمیشنی بود.

در یکی از پرسش‌های مطرح شده، این سوال که «آیا رعایت حجاب برای شخصیت‌های فیلم‌های پویانمایی (نقاشی سه بعدی ساخته ذهن هنرمند)لازم است؟»

علی خامنه‌ای به این پرسش اینگونه پاسخ داد: «در فرض سؤال اگرچه حفظ حجاب فی نفسه لازم نیست، اما به لحاظ تبعات ترک آن، رعایت حجاب در پویانمایی هم لازم است».

حجاب در ایران مدتی پس از آغاز حکومت جمهوری اسلامی اجباری شد که مخالفت‌هایی در همان زمان به همراه داشت که تاکنون ادامه دارد. مخالفان این قانون، حجاب را مسئله‌ای فردی می‌دانند نه جمعی و اینکه مسئله اجباری کردن حجاب محل اختلاف میان علما است. از نظر مخالفان، اجبار حجاب نه تنها وجه شرعی ندارد و در قرآن هم اشاره روشنی به آن نشده، بلکه اخلاقی هم نیست.

علی خامنه‌ای از همان ابتدای پیروزی انقلاب ایران، از موافقان اجباری کردن حجاب بود. بر اساس گزارش کیهان در تاریخ 12 ژوئیه 1980 او در واکنش به جمعی از زنان که با لباس‌های سیاه در مقابل دفتر نخست‌وزیری تجمع کرده و به صدور بخشنامه‌های حجاب اجباری اعتراض کرده و خواهان آزادی حق انتخاب در پوشش خود بودند، از تریبون امام جمعه تهران خطاب به آنها گفت: «عده‌ای از خانم‌های سیاهپوشی که ما نمی‌خواهیم به آن‌ها زن‌های هرزه بگوییم ولی به آن‌ها می‌گوئیم که شما دروغگو و ضدانقلاب هستید چون لباس سیاه علامت عزاداری آزادی را نشان می‌دهد می‌خواهید بگویید در این مملکت آزادی نیست».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید