فوری

پخش زنده

نخستین واکنش سمیرا زرگری به کارشکنی همسرش و ممنوع‌الخروجی

منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

سمیرا زرگری سرمربی تیم ملی زنان اسکی ایران که کارشکنی همسرش و ممنوع‌الخروج شدنش توسط وی، واکنش‌های گسترده‌ای به دنبال داشت، برای نخستین بار به این موضوع واکنش نشان داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، جمعه 19 فوریه 2021، تیم ملی اسکی آلپاین زنان و مردان ایران روز سه‌شنبه، به رقابت‌های قهرمانی جهان ایتالیا اعزام شدند اما سمیرا زرگری، سرمربی تیم زنان توسط همسرش ممنوع‌الخروج شد و نتوانست تیم ملی را همراهی کند.

زرگری در صفحه اینستاگرام خود به این موضوع واکنش نشان داد و نوشت: «روزها، ماه‌ها و سال‌هاست که شغل من از طرف شوهرم مسخره می‌شود. شوهری که آمریکا به دنیا آمده و در ایران هم بزرگ نشده است. دلایل دیگر ممنوع‌الخروجی را هم خواهم گفت».

سرمربی تیم ملی اسکی زنان ایران در ادامه افزود: «فقط به حمایت مسئولان محترم نیاز دارم چون سال‌هاست برای پرچم کشورم زحمت کشیده‌ام و عاشق کشورم هستم».

این نخستین بار نیست که ممنوع‌الخروج‌شدن یک زن ورزشکار ایرانی توسط همسرش خبرساز می‌شود. پیش از این، نیلوفر اردلان کاپیتان تیم ملی فوتسال زنان ایران نیز به چنین مشکلی برخورده بود و به علت ممنوع‌الخروج شدن توسط همسرش نتوانست در رقابت‌های جام ملت‌های 2015 آسیا شرکت کند.

نمونه دیگر ممنوع‌الخروجی چهره‌های مطرح زن ورزش ایران، زهرا نعمتی کماندار معلولی که قهرمان دو دوره بازی‌های پارالمپیک بود و هم‌زمان در تیم ملی افراد سالم نیز فعالیت می‌کرد.

ایران از جمله کشور‌هایی است که اجازه خروج زن تا قبل از ازدواج توسط پدر یا جد پدری و بعد از ازدواج به دست همسرش است.

تبلیغات

برگزیده های کاربران