مرزهای خوزستان برای جلوگیری از گسترش ویروس جهش‌یافته کرونا بسته می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

استاندار جدید خوزستان با بیان اینکه گزارش‌ها و بررسی‌های صورت‌گرفته نشان می‌دهد که ورود گونه جهش‌یافته کرونا به خوزستان از عراق بوده اعلام کرد که هر چند ممکن است ریشه آن از کشور دیگری باشد اما از روز شنبه به مدت یک هفته مرزهای شلمچه و چذابه برای ورود مسافر بسته می‌شود تا امکانات تست سریع و قرنطینه موقت چند ساعته برای گرفتن نتیجه تست در محل این دو مرز با رعایت استانداردها و به شیوه مطلوب فراهم شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، پنج‌شنبه 18 فوریه 2021 قاسم سلیمانی‌دشتکی در نشست فوق‌العاده ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در محل استانداری خوزستان نسبت به کنترل و مهار پیک جدید کرونا ابراز امیداوری کرد.

Advertisement

به گفته او، در پیک فعلی، ابتلای جوانان زیاد بوده و افراد دارای بیماری زمینه‌ای، مادران باردار و شیرده و افراد مسن بیشترین درصد از مرگ و میر را تشکیل می‌دهند.

او فرهنگ عزاداری‌ها و جشن‌ها در برخی شهرها و مناطق این استان را زیاد دانست و آن را عامل بسیاری از موارد ابتلا و تلفات عنوان کرد.

سلیمانی‌دشتکی تاکید کرد که تا وقتی کرونا شایع است، مراسم عزا و عروسی و آیین‌های مختلف که با تجمع برگزار می‌شود، متوقف شوند و باید نسبت به این موارد افراد قبل از برگزاری مراسم توجیه شوند.

او برای جلوگیری از برگزاری این گونه مراسم خواستار دخالت نیروی انتظامی و دادستانی شد.

استاندار جدید خوزستان با بیان اینکه بر اساس گزارش‌ها و بررسی‌های صورت‌گرفته، ورود گونه جهش‌یافته کرونا به خوزستان از عراق بوده است، گفت: «هرچند ممکن است ریشه آن از کشور دیگری باشد از این رو از روز شنبه به مدت یک هفته مرزهای شلمچه و چذابه برای ورود مسافر بسته می‌شود تا امکانات تست سریع و قرنطینه موقت چند ساعته برای گرفتن نتیجه تست در محل این دو مرز با رعایت استانداردها و به شیوه مطلوب گسیل و مستقر شود. البته تردد بارها از این دو مرز آزاد است».

گفتنی است، شکراله سلمان‌زاده رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان، روز گذشته از مشاهده کرونای جهش‌یافته در شهرستان‌های شادگان، آبادان و خرمشهر خبر داد و تاکید کرد که این ویروس خطرناک با سرعت در منطقه جنوب غرب خوزستان در حال گسترش است.

بر اساس گزارش ایرنا، او در ادامه اظهار کرد: «در 24 ساعت گذشته 163 مورد جدید مثبت کرونا در منطقه جنوب غرب خوزستان شناسایی شد که شامل 33 نفر در آبادان، 32 نفر خرمشهر و 98 نفر در شادگان می‌باشند که ابتلای آنها به کرونا قطعی گزارش شده است».

سلمان‌زاده تاکید کرد آمار کل موارد مثبت کرونا منجر به بستری در بیمارستان این منطقه را 169 نفر عنوان کرد.

به گفته او، طی دو هفته اخیر در فاصله زمانی نسبتا کوتاه، رشد تصاعدی آمار بیماران مبتلا به کرونا موجب خیز تند بیماری در این استان شده است.

از سوی دیگر فرهاد ابول‌نژادیان رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز با بیان اینکه تاکنون موردی از فوت این بیماران گزارش نشده است، گفت: «10 شهر خوزستان وارد وضعیت قرمز کرونا شده‌اند و بیم آن می‌رود تعداد این شهرها افزایش یابد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم