دولت یمن: حوثی‌ها به دستور ایران دست به تنش‌زایی می‌زنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

هیات دولت یمن در جلسه روز سه‌شنبه 9 فوریه 2021 خود تاکید کرد دستور اقدامات تنش‌زایی که پیکارجویان حوثی همزمان با تلاش‌های بین‌المللی برای صلح، انجام می‌دهند، از سوی ایران صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری سبأ معین عبدالملک نخست‌وزیر یمن در جلسه هیات دولت این کشور در عدن گفت که اقدام حوثی‌ها به حمله به شهروندان غیرنظامی و اراضی سعودی نشانگر این موضوع است که آنها مفهوم پیام صلح صادره از سوی جامعه جهانی را درک کرده‌اند. آنها از تلاش‌ها برای صلح به عنوان فرصت و پوششی برای ادامه نبرد علیه شهروندان یمنی و حمله به امنیت و ثبات کشورهای همسایه استفاده می‌کنند.

نخست‌وزیر یمن از سازمان ملل و شورای امنیت خواست به مسئولیت‌های خود برای برخورد با سنگ‌اندازی حوثی‌ها در مسیر تلاش‌های صلح عمل کنند و به اعمال فشار برای رسیدن به صلحی که با سنگ‌اندازی حوثی‌ها و حامیانشان در تهران، هیچ ضمانت اجرایی ندارد، اکتفا نکنند.

دولت یمن ضمن اشاره به پیروزی نیروهای دولتی در استان مارب و ایستادگی در دیگر جبهه‌ها، نبرد علیه حوثی‌ها را نبردی سرنوشت‌ساز توصیف کرد که راهی جز پیروزی در آن پیش روی ملت یمن وجود ندارد و دولت همه تلاش خود را معطوف به حمایت از این نبرد تا پایان کودتا و بازپسگیری حکومت می‌گذارد.

ارتش یمن خسارات زیادی در جبهه‌های نبرد به حوثی‌ها تحمیل کرد و حوثی‌ها به «روش‌های تروریستی» روی آورده و اقدام به هدف قرار دادن شهر پرجمعیت مارب با موشک‌های بالستیک و پهپادهای انتحاری کردند؛ موضوعی که سبب کشته شدن چند شهروند غیرنظامی در این شهر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید