وزیر سابق راه و شهرسازی ایران: شبکه فساد فراملی با تجارت سالانه 25میلیارد دلار داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزیر سابق راه و شهرسازی ایران با بیان اینکه نتیجه غیررسمی شدن اقتصاد این است که یک شبکه فساد فراملی تشکیل شده اعلام کرد که برآوردها نشان می‌دهد بازار غیررسمی که حول تجارت خارجی ایران وجود دارد سالانه 20 تا 25 میلیارد دلار است که بیش از 15 سال به طول انجامیده و هیچ نشانی هم وجود ندارد که دارد تمام می‌شود.

عباس آخوندی، دوشنبه 8 فوریه 2021 در گفت‌وگو با خبرگزاری ایسنا گفت: «در ایران تقریبا پنج دولت داریم و وقتی کشوری پنج دولت داشته باشد کارآمدی و کارآیی در آن بی‌معنی است. آیا مجلس الان به وظیفه قانونگذاری‌اش عمل می‌کند یا رقیب دولت است؟»

او با انتقاد از وضعیت نهادهای مدنی در دولت‌های نهم و دهم تاکید کرد که این نهادها تقریبا متلاشی شدند و در وضع بسیار ضعیفی قرار گرفتند.

آخوندی مجلس ایران را در حال رقابت با دولت دانست که هر روز مقرره‌ای می‌گذارد و در حال هشدار دادن به دولت است و امکان اینکه دولت بتواند در صحنه اجرا خواست‌های مجلس را عمل کند را از او می‌گیرد.

وزیر سابق راه و شهرسازی ایران، بخش عمده‌ای از اقتصاد در این کشور را زیرزمینی دانست که در آن افراد خاصی به منابع پول و قدرت دسترسی دارند و بقیه ندارند و مابقی داستان شفافیت، عدالت و رقابت در چنین شرایطی به مسائل غیرواقعی تبدیل می‌شود.

به گفته او، نتیجه غیررسمی شدن اقتصاد این است که یک شبکه فساد فراملی تشکیل شده که منافع برخی ادامه این وضع است و برآوردها نشان می‌دهد بازار غیررسمی که حول تجارت خارجی ایران وجود دارد سالانه 20 تا 25 میلیارد دلار است که بیش از 15 سال به طول انجامیده و هیچ نشانی هم وجود ندارد که دارد تمام می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید