بازداشت 11 ایرانی که به طور غیرقانونی از مرز مکزیک وارد آمریکا شده بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اداره گمرک و مرزبانی آمریکا اعلام کرد که 11 ایرانی که گفته شده به طور غیرقانونی از مرز مکزیک وارد ایالت آریزونای آمریکا شده بودند را بازداشت کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، شنبه 6 فوریه 2021 اداره گمرک و مرزبانی ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که گروهی متشکل از 11 ایرانی را که اوائل هفته جاری به صورت غیرقانونی از مرز مکزیک به ایالت آریزونای آمریکا وارد شده بودند، بازداشت کرده است.

Advertisement

طبق بیانیه مطبوعاتی این سازمان، ماموران گشت مرزی آمریکا عصر دوشنبه 5 زن و 6 مرد با تابعیت ایران را هنگام ورود غیرقانونی به خاک ایالات متحده در شهر سن‌لوئیس ایالت آریزونا بازداشت کرده و برای انجام مراحل قانونی به مرکز یوما انتقال داده‌اند.

سازمان مرزبانی آمریکا در اطلاعیه خود با بیان این که ماموریت اصلی گشت مرزی جلوگیری از ورود افراد و گروه‌های شرور به خاک ایالات متحده است، ایران را کشوری حافظ و اشاعه‌دهنده تروریسم خوانده که در لیست این سازمان به ثبت رسیده است.

مقامات آمریکایی با این حال تصریح نکرده‌اند که آیا افراد بازداشت شده مظنون به فعالیت‌های «تروریستی» بوده‌اند یا نه.

اداره مرزبانی آمریکا گفته است تعداد ایرانیان بازداشت‌ شده در سال جاری، بالاترین میزان طی دو سال اخیر بوده است.

در سال 2020 میلادی ماموران مرزبانی آمریکا 8 ایرانی را بازداشت کرده بودند، این در حالی است که شمار دستگیرشدگان ایرانی در سال 2021 میلادی تا کنون به 14 تن رسیده است.

پیش‌ از این در ماه گذشته جو بایدن، رئیس‌جمهوری تازه آمریکا با امضای یک فرمان اجرایی تصمیم دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق را در مورد مرزهای جنوبی ایالات متحده و ساخت دیوار فسخ کرد و خواهان «یک سیستم مهاجرتی جامع و انسانی مطابق با ارزش‌های آمریکایی» شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم