.
.
.

جهانگیری: تحریم 100 میلیارد دلار از منابع درآمدی کشور ‌را کاهش داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

معاون اول رئیس‌جمهوری ایران اعتراف کرد که در حال حاضر بیش از 100 میلیارد دلار از منابع درآمدی در این کشور به علت تحریم کاهش پیدا کرده و اگر این درآمد حاصل و هزینه می‌شد، شرایط و زندگی مردم متفاوت‌تر از امروز بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، شنبه 6 فوریه 2021 اسحاق جهانگیری در مراسم آغاز عملیات اجرایی پروژه مجتمع پتروشیمی اسلام‌آباد غرب در کرمانشاه، گفت: «در سال 1400 ظرفیت صنعت پتروشیمی کشور به 100 میلیون تن خواهد رسید که ارزش آن بیش از 25 میلیارد دلار است».

او در ادامه با اشاره به تحریم‌های آمریکا علیه ایران، بیان کرد: «آمریکایی‌ها با این نیت شوم وارد جنگ اقتصادی با ملت ایران شدند که جمهوری اسلامی ایران را از پا درآورند».

معاون اول رئیس‌جمهوری ایران با اشاره به اینکه در مقطع کنونی بیش از 100 میلیارد دلار از منابع درآمدی در این کشور به علت تحریم‌ کاسته شد، گفت: «حتماً اگر این درآمد حاصل و در بخش توسعه کشور هزینه می‌شد، شرایط کشور و زندگی مردم متفاوت‌تر از امروز بود».
او با اعتراف به اینکه تحریم فشار اقتصادی زیادی به مردم وارد کرده است، تاکید کرد که یکی از بخش‌های مهمی که به کمک ایران برای تامین ارز مورد نیاز آمد، صنعت پتروشیمی بود.

گفتنی است، در حال حاضر سنگین‌ترین فشارها به ایران در اثر تحریم اعمال شده است و به عقیده کارشناسان تحریم‌ها ایران را به نقطه‌ای رسانده که با وجود پیروزی جو بایدن در انتخابات، کاهش تحریم‌ها دشوار است و وضعیت اقتصادی ایران در کوتاه‌مدت تغییری نخواهد داشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم