.
.
.

بررسی تهدیدهای ایران در سفر فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا به اسرائیل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ژنرال کنت مکنزی فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده آمریکا شامگاه پنج‌شنبه 28 ژانویه 2021 در سفری رسمی وارد اسرائیل شد.

قرار است ژنرال مکنزی فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا «سنتکام» در این سفر رسمی دو روزه به اسرائیل، تهدیدهای ایران را با مقامات تل‌‌آویو بررسی کند.

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که ژنرال مکنزی طی این سفر در دیدار با آویو کوخاوی رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل ضمن انجام ارزیابی‌های استراتژیک راهکارهای تحکیم همکاری منطقه‌ای در مقابله با تهدیدهای جدید را بررسی می‌کند.

آویو کوخاوی رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل درباره روابط اسرائیل و آمریکا، گفت: «روابط نظامی و استراتژیک میان ایالات متحده و اسرائیل طی سالیان متمادی، بخش اصلی در تقویت امنیت قومی اسرائیل و برتری آن در برابر دشمنانش بوده است».

کوخاوی افزود: «بدون شک این شراکت با ایالات متحده نقش اصلی را در تعامل با تهدیدهای مشترک و در مقدمه آن تهدید ایران ایفا می‌کند».

قرار است ژنرال مکنزی جمعه در فعالیت‌های همایشی با مشارکت مسئولان برجسته اسرائیلی که به ریاست آویو کوخاوی رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل و مشارکت ایال زامیر نایب رئيس ستاد ارتش و رئیس هیأت استراتژیک و سرلشکر تل کلمن اداره سوم، تامیر هایمن رئیس اطلاعات و یهودا فوکس وابسته نظامی ارتش اسرائیل در واشنگتن برگزار می‌شود، شرکت کند.

شایان ذکر است وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، نیمه ماه جاری تصمیم گرفت اسرائیل را از چارچوب عملیات فرماندهی نظامی آمریکا در اروپا خارج و در کنار برخی از کشورهای عربی به فرماندهی ستاد مرکزی آمریکا «سنتکام» در خاورمیانه ملحق کند.

از طرفی آویو کوخاوی پیش‌تر گفته بود که بازگشت به توافق هسته‌ای با ایران، بسیار بد است و نباید به آن اجازه داد.

رئیس ستاد کل ارتش اسرائیل سه‌شنبه طی سخنرانی‌اش در کنفرانس انستیتو پژوهش‌های امنیت ملی اسرائیل توضیح داد که «اگر توافق هسته‌ای با ایران از سال 2015 تاکنون ادامه می‌یافت، در سایه عدم وجود ضوابط و نظارت برای ممانعت از آن، ایران الان به قابلیت به ساخت بمب هسته‌ای دست می‌یافت».

بیشترین بازدید موضوعات مهم