فوری

پخش زنده

تاکید وزیر خزانه‌داری پیشنهادی بایدن بر ادامه مقابله با حمایت مالی ایران از تروریسم

منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

علی‌رغم این‌که برخی از ابعاد سیاست‌های جو بایدن رئیس جمهوری جدید آمریکا در قبال ایران و بازگشت به توافق هسته‌ای هنوز نامعلوم است، جنت یلن نامزد پیشنهادی بایدن برای وزارت خزانه‌داری ایالات متحده اما شامگاه پنج‌شنبه 21 ژانویه 2021 به وقت محلی واشنگتن تاکید کرد که‌ وزارت خزانه‌داری آمریکا به مقابله با حمایت‌ ایران از تروریسم ادامه خواهد داد.

جنت یلن وزیر خزانه‌داری پیشنهادی در دولت بایدن، همچنین گفت که دولت جدید این کشور تحریم‌های اعمال شده علیه ایران را مورد بررسی قرار می‌دهد تا از فعال بودن آنها مطمئن شود.

بنا به گزارش خبرگزاری بلومبرگ جنت یلن گفت که «وزارت خزانه‌داری با دقت تحریم‌های اعمال شده بر ایران را مورد بازبینی قرار خواهد داد».

جنت در پاسخ به سئوال‌های کمیته مالی مجلس سنا افزود که « هدف از بازنگری در تحریم‌های اعمال شده بر ایران حصول اطمینان از هدفمند و فعال بودن آنها و کم بودن پیامدهای ناخواسته‌ آن است».

توافق هسته‌ای ایران

نامزد پیشنهادی بایدن برای تصدی پست وزارت خزانه‌داری آمریکا بر تلاش‌ها برای فشار بر ایران به منظور پایبندی به تعهدات هسته‌ایش که طی ماه‌های گذشته شاهد نقض‌های گسترده و عدم پایبندی به تعهدات از سوی تهران بوده، تاکید کرد.

جنت یلن گفت که پایبندی کامل مقام‌های ایرانی به بندهای توافق هسته‌ای سال 2015 شرطی اساسی برای توجیه کاهش تحریم‌ها است.

حمایت ایران از تروریسم

در رابطه با حمایت‌های ایران از گروه‌های تروریستی گفت که او با این ایده هم‌نظر است که «ایران بزرگترین حامی تروریسم دولتی در جهان است».

یلن همچنین افزود« تضمین خواهم کرد که وزارت خزانه‌داری به کار مهم خود در مقابله با حمایت ایران از تروریسم و نقض حقوق بشر ادامه خواهد داد».

شایان ذکر است دولت پیشین آمریکا به ریاست دونالد ترامپ از سال 2018 با خروج از توافق هسته‌ای 2015 و در پیش گرفتن سیاست فشار حداکثری علیه تهران مجموعه گسترده‌ای از تحریم‌ها را بر شرکت‌ها، افراد و حتی نفتکش‌های مرتبط با ایران اعمال کرد.

تبلیغات

برگزیده های کاربران