ادامه فشار ایران به روزنامه‎‌نگاران؛ حکم حبس تعلیق شده مولود حاجی‌زاده اجرایی می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مولود حاجی‌زاده روزنامه‌نگار ایرانی در توئیتر اعلام کرد در حالیکه پیش از این حکم حبس او تعلیق شده، در حال حاضر قرار است اجرایی شود.

پس از متواری شدن محمد مساعد روزنامه‌نگار ایرانی به ترکیه و خطر دیپورت او که دیروز خبر آن منتتشر شد، ایران در ادامه فشار به روزنامه‌نگاران، امروز سه‌شنبه 19 ژانویه 2021 حکم حبس مولود حاجی‌زاده را که به حالت تعلیق درآمده بود قرار است اجرایی کند.

این روزنامه‌نگار زن، با انتشار رشته توئیتی در این باره اظهار کرد: «برای حکمی که تعلیق شده بود و حالا می‌خواهند اجرایی‌اش کنند، سه ماه برای کار اجباری به یک آسایشگاه اعصاب و روان فرستادنم، کتابهایی را برایم لیست کردند که رونویسی کنم».

او درباره فشارهایی که از سوی دستگاه امنیتی متحمل شده نوشت: «بارها و بارها بازجویی شدم، با زندگی شخصی‌ام بازی کردند و حالا هم حکم‌ها را یکی یکی ردیف کردند برای اجرا».

او توضیح داد که به علت مطرح کردن این پرسش که «چرا در آبان 1500 نفر را کشتید»، به یک سال زندان محکوم شد، و همچنین برای اینکه پرسیده «چرا به هواپیما (اوکراینی) شلیک کردید»، به جزای نقدی محکوم شد.

بنابر اظهار او، حکمش دو سال زندان برای پرونده قبلی است و ماموران امنیتی دو بار به منزل او حمله کرده و خانه را تفتیش کرده‌اند سپس وسایل شخصی او را بردند و پس از مدتی وسایل تخریب شده به او بازگردانده شده است.

او سال 2019 پس از دستگیری با تامین وثیقه 250 میلیون تومانی به ‌صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.

«تبلیغ علیه نظام» و «تشویش اذهان عمومی»، اتهاماتی است که علیه او مطرح شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم