«بی‌شرف» و «دروغگو» شعارهای امروز مال‌باختگان بورس علیه روحانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ویدیوها و تصاویری در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد مال‌باختگان سهام‌داران بازار بورس تهران با تجمع مقابل سازمان بورس دست‌نوشته‌هایی «بی‌شرف=دولت روحانی» و «دروغگو=دولت روحانی» و «کلاه‌بردار=دولت روحانی» را در دست داشتند و شعارهایی نیز سر دادند.

رسانه‌های ایران امروز دوشنبه 18 ژانویه 2021 گزارش دادند که گروهی از سهام‌داران بازار بورس تهران با تجمع مقابل سازمان بورس شعار «‌مرگ بر مفسد اقتصادی» سر دادند.

در ویدیوها و تصاویر منتشر شده از این تجمع در فضای مجازی شعارهای دیگری از جمله «تحریمو ول کن حسن/جیب ما رو تو نزن» و «مرگ بر این دولت مردم‌فریب» توسط معترضان سر داده شد.

همچنین مال‌باختگان دست‌نوشته‌هایی با شعار «بی‌شرف=دولت روحانی» و «دروغگو=دولت روحانی» و «کلاه‌بردار=دولت روحانی» را نیز به همراه داشتند.

سهامداران زیان‌دیده بازار بورس تهران طی روزهای اخیر در پی افت شاخص بورس، چندین روز مقابل ساختمان بورس تجمع کرده بودند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، درباره دلایل افت شاخص بورس نظرات متفاوتی بیان شده است. برخی از کارشناسان دلیل افت بورس را تحولات بازار ارز در ایران و کاهش قیمت دلار پس از پیروزی جو بایدن در انتخابات آمریکا دانسته‌اند.

پیش از این شماری از کارشناسان اقتصادی با اشاره به حبابی بودن برخی سهم‌ها یا حتی حبابی بودن بورس، نسبت به پیامدهای ترکیدن این حباب هشدار داده بودند.

حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران چند ماه پپش از مردم این کشور خواسته بود که به بورس اعتماد کنند و «همه چیز را به بورس بسپارند».

او با بیان اینکه شرایطی که بورس این کشور فراهم می‌کند صندوق‌ها فعال‌تر می‌شوند، گفته بود: «همه بخش‌هایی که امروز در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند- البته در بخش‌های دولتی بیشتر خطاب می‌کنم نه بخش خصوصی- در بخش‌های دولتی به ‌تدریج بعد از سرمایه‌گذاری و به ثمر رساندن کنار رفته و صاحب سهام شوند و این برای آینده فعالیت آنها اطمینان بخش‌تر خواهد بود؛ یعنی مدیریت بخش‌های اقتصادی را کنار بگذارند و صاحب سهام شوند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید