زندانی سیاسی خطاب به رئیسی: مبارزه با فساد را از دستگاه تحت مدیریت خود شروع کنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یک زندانی سیاسی در ایران خطاب به ابراهیم رئیسی با تاکید بر اینکه نهادهای امنیتی عدلیه، ایران را به گروگان گرفته‌اند و بدون مدرک، سند و بی‌پروا پرونده‌سازی می‌کنند و سناریو می‌نویسند و هر حکمی که می‌خواهند به قضات تحمیل می‌کنند، از او خواست مبارزه با فساد را از دستگاه تحت مدیریت خود شروع کند.

حامد قره‌اوغلانی، زندانی سیاسی آذربایجانی محبوس در زندان اورمیه در پیام صوتی خود خطاب به رییس قوه قضاییه ایران گفت: «چرا مرا مانند راهزنان ربودند، بازجویی و شکنجه کردند، داروهایم را از من دریغ کردند. من را در بند جرایم خطرناک زندانی کردند؟»

Advertisement

او با مطرح کردن این پرسش که «به چه جرمی به اعدام و 14 سال زندان» محکوم شده، تصریح کرد: «آیا شما مطلع هستید بنده در زندان اورمیه هم‌بند مجرمینی هستم که هر نوع مواد افیونی مصرف می‌کنند بعد تهدید به مرگ می‌کنند، باج می‌گیرند و ادعای خدایی می‌کنند؟»

قره‌اوغلانی با بیان اینکه او را «به جرم نکرده» زندانی کرده‌اند، اظهار کرد: «چرا مادر و خواهر بنده مدام تحت فشار نهادهای امنیتی باشند و به صورت مداوم از سوی ماموران اطلاعات تهدید شوند؟»
او در بخش دیگری گفت: «آقای رئیسی آیا خبر دارید از دربان زندان تا قاضی دادگاه غرور مادر پیر مرا که یک معلم است، شکستند. خبر دارید خواهر من از ترس ماموران امنیتی از خروج از خانه هراس دارد؟ آقای رئیسی به کدام گناه این ظلم را به ما روا می‌دارید؟»

این زندانی سیاسی با یادآوری سخنان رئیسی درباره مبارزه با فساد، بیان کرد: «گفته بودید برای مبارزه با فساد آمده‌اید، بهتر نیست مبارزه با فساد را از دستگاه تحت مدیریت خود شروع کنید؟ آیا خبر ندارید نهادهای امنیتی عدلیه ایران را به گروگان گرفته‌اند؟ آیا می‌دانید این نهادها بدون مدرک، بدون سند و بی‌پروا پرونده‌سازی می‌کنند و سناریو می‌نویسند و هر حکمی که می‌خواهند به قضات تحمیل می‌کنند؟ آقای رئیسی من هرگز عضو هیچ تشکیلاتی نبوده و نیستم. من خود را شهروند می‌دانم و در پی حقوق شهروندی خود و مردم کشورم را دارم».

او تاکید کرد که اتهامات مطرح شده علیه خود را نپذیرفته و نمی‌پذیرد و این اتهام کذب بوده و چیزی جز «پرونده‌سازی بی‌شرمانه مأموران اطلاعاتی» نیست.

قره‌اوغلانی همچنین افزود: «آقای رئیسی من از شما فقط یک خواسته دارم: اگر در شعارهای خود صادقید، به جهنمی که نهادهای امنیتی برای من و خانواده‌ام ساخته‌اند، پایان دهید».

بیشترین بازدید موضوعات مهم