.
.
.

گزینه نظامی اسرائیل علیه ایران به مثابه اهرم فشار بر بایدن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه «اسرائیل هیوم» فاش ساخت که «رئیس ستاد ارتش اسرائیل در خواستی را برای تدارک سه گزینه نظامی در برابر برنامه هسته‌ای ایران مطرح ساخته که تصمیم‌گیران نظامی اسرائیل به زودی برای مسئولان سیاسی کشور ارائه خواهند داد.»

به گزارش خبرنگار العربیه در بیت‌المقدس، نشت این اطلاعات ممکن است اهرم فشاری در دست بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل بر دولت جو بایدن رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا باشد که مقامات آن از بازگشت به برجام سخن رانده‌اند.

براساس اطلاعات موجود در اسرائیل، ایران سه تن اورانیوم با غنای پائین را تولید کرده و توانایی ساخت بمب اتمی در بازه یک سال را دارد.

در همین زمینه، نتانیاهو در صدد انتصاب نماینده ویژه‌ای برای رسیدگی به پرونده هسته‌ای ایران و تماس با دولت بایدن است. به نظر می‌رسد که یوسی کوهن رئیس موساد که در ژوئیه آینده باز نشسته خواهد شد، بیشترین شانس را برای تصدی مسئولیت دارد.

به گزارش روزنامه «اسرائیل هیوم»، ارتش اسرائیل در حال تدارک طرح عملیاتی جدیدی برای مقابله با تهدیدات در خاورمیانه بوده و به بودجه اضافی برای وزارت امنیت نیاز دارد که میلیاردها دلار برآورد شده‌ است.

بنی گانتز وزیر امنیت اسرائیل در مقاله‌ای بلند در همین روزنامه، پیرامون پروژه هسته‌ای ایران نوشت: «ایران در سال‌های اخیر در زمینه تحقیق و توسعه، جمع‌آوری اورانیوم غنی شده و همچنین توانمندی‌های تهاجمی، در حال پیشرفت است و توسط رژیمی اداره می‌شود که واقعاً در صدد دستیابی به سلاح هسته‌ای است.»

گانتز افزود: «روشن است که اسرائیل باید گزینه‌ای نظامی داشته باشد و این موضوع به منابع و سرمایه‌گذاری نیاز دارد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم