.
.
.

پمپئو: مقامات ایرانی از سال 1979 شعار مرگ بر آمریکا سر می‌دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

با توجه به پیش‌بینی پذیر بودن اعلام تحریم‌های بیشتر علیه ایران به رغم در آستانه خروج از قدرت بودن دولت ترامپ، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا همچنان در کار صدور بیانیه‌های آتشین علیه تهران است.

پمپئو شامگاه سه‌شنبه 12 ژانویه، تصاویر مقامات ایرانی از جمله علی خامنه‌ای رهبر ایران را در حساب توئیتر خود منتشر کرده و عنوان ساخت که این افراد تقریبا هر روز سرگرم تهدید آمریکا و اسرائیل هستند.

وزیر امور خارجه آمریکا علاوه بر خامنه‌ای، تصاویر حسن روحانی رئیس جمهوری، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و همچنین اسماعیل قاآنی فرمانده سپاه قدس را منتشر کرده است.

او همچنین در توئیت دیگری افزود: «یافتن فردی میانه رو در رژیم ایران برای ایجاد رابطه عادی با این کشور دشوار است.ما رژیم ایران را گروهی از افراط گرایان می دانیم كه از سال 1979 شعار مرگ بر آمریكا را سر می دهند.»

تهران و القاعده

این موضع پمپئو پس از آن بود که دو منبع آگاه پیشتر به رویترز گفته بودند که پمپئو امروز طی یک کنفرانس مطبوعاتی، داده‌های اطلاعاتی مربوط به رابطه تهران با القاعده را فاش خواهد کرد.

این دو منبع تاکید کردند در حالی که تنها هشت روز از دوران ریاست جمهوری ترامپ باقی مانده، انتظار می‌رود پمپئو جزئیات جدیدی را فاش سازد که ثابت می‌کند، ایران پناهگاهی امن برای رهبران القاعده فراهم کرده و از آن‌ها حمایت می‌کند.

شمشیر تحریم‌ها

علاوه بر این، شماری از مسئولان آمریکایی پیش‌بینی می‌کنند که تحریم‌های بیشتری علیه تهران، قبل از خروج ترامپ از کاخ سفید، به مورد اجرا در آید.

شایان ذکر است که روابط تهران و واشنگتن از سال 2018 که ترامپ از برجام خارج شد که محدودیت را برای فعالیت‌های هسته‌ای تهران در نظر گرفته بود، به شکل چشمگیری وخیم تر شده است.

رئیس جمهوری آمریكا در طول سال‌های ریاست جمهوری‌اش بار دیگر تحریم‌ها را علیه مقامات، سیاستمداران و شركت‌های ایرانی اعمال كرد تا تهران را مجبور به مذاكره در مورد توافق فراگیرتری كند كه فعالیت‌های هسته‌ای آن را بیش از پیش محدود سازد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم