.
.
.

قطع گسترده برق در برخی شهرهای ایران

شرکت گاز ملی ایران: قطع برق بدلیل کمبود گاز صحت ندارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع خبری ایران امروز سه‌شنبه 12 ژانویه از قطع گسترده برق در برخی شهرهای این کشور خبر دادند.

قطع برق که از خاموشی شبانه معابر و خیابان‌ها در برخی شهرهای ایران شروع شد، حالا به خانه‌ها رسیده است. شهر تهران با قطع گسترده برق روبه‌رو شده و در شهرهای دیگر هم قطعی پراکنده برق وجود دارد. علت این موضوع، نرسیدن سوخت گاز به نیروگاه‌های برق عنوان شد اما شرکت گاز ملی ایران اعلام کرد که قطع برق بدلیل کمبود گاز صحت ندارد.

بنابر گزارش‌ها، مناطق 1، 2، 3، 4، 6، 8، 9، 10، 13 و 14 تهران و همچنین در بعضی شهرهای استان گیلان، البرز، مرکزی، اصفهان، سمنان، قم، خوزستان، یزد، تبریز و اردبیل برق بسیاری از خانه‌ها قطع شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، از بین نیروگاه‌های تهران، نیروگاه طرشت، ری و سه واحد از نیروگاه رودشور از مدار بهره‌برداری خارج شده‌اند که دلیل آن «کمبود سوخت‌رسانی به این واحدها اعلام شده است».

اما محمد عسگری سخنگوی شرکت ملی گاز ایران، در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به تاکید مسئولان وزارت نیرو مبنی بر کمبود گاز در نیروگاه‌ها و قطعی برق به این علت بیان کرد: «قطع برق به دلیل کمبود یا قطعی گاز صحت ندارد.»

او گفت: «مسئول گازرسانی ما نیز این موضوع را اطلاع رسانی کرده که قطعی گاز نیروگاه‌های برق، ناشی از مسائل دیگری است و ارتباطی با شرکت گاز ندارد، شرکت ملی گاز ایران یک تعهدی دارد که طبق تعهدش در حال انجام گازرسانی است.»

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران در پایان تاکید کرد: «این گازرسانی نسبت به سال گذشته بیشتر شده و کمتر نشده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم