.
.
.

فائزه هاشمی: مقامات ایرانی در خاموش کردن مطالبات مردم از هم سبقت می‌گیرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فائزه هاشمی دختر اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس جمهوری سابق ایران در پاسخ به واکنش‌ها به سخنان پیشین خود گفت: «بخش‌هایی و افرادی خطرناکتر از ترامپ در قلدری و عدم پایبندی به اصول و قواعد و مقررات با عملکرد و بعضا سیاست‌های نادرست، کشور را درسراشیبی ناکارآمدی‌ها، سوء‌مدیریت‌ها، بی‌کفایتی‌ها، دگم اندیشی‌ها و حتی گاهی تا مرز تلاشی پیش برده‌اند، به مطالبات عمومی نه تنها توجهی ندارند، بلکه در خاموش کردن آن از هم سبقت می‌گیرند.»

وی پیشتر گفته بود که انتخاب شدن دونالد ترامپ را بر جو‌ بایدن ترجیح می‌داد چرا که دموکرات‌ها در برابر ایران «شل و ول» هستند. او‌ تاکید کرده بود که انتخاب ترامپ ممکن بود به تغییر سیاست‌ها در ایران منجر شود زیرا مردم توانایی این کار را در شرایط کنونی ندارند.

سخنان وی واکنش محسن هاشمی برادر وی و رئیس کنونی شورای شهر تهران را برانگیخت که در نامه‌ای خطاب به خواهر خود گفت: «نباید به رئیس جمهور کشور بیگانه امیدی ببندی و دم از استقلال بزنی».

فائزه هاشمی در نامه اخیر خود در پاسخ به درخواست عذرخواهی از سخنان پیشین خویش که از سوی محسن هاشمی مطرح شد، گفت: «به او حق می‌دهم چون برای خودش آینده‌ای ترسیم کرده و دنبال حذف موانع است.»

وی ادامه داد: «اگر مسایل شخصی انگیزه‌ای برای مشی من بود آیا عقل سلیم حکم نمی‌کند که از 30 سال گذشته تاکنون ساکت و در امنیت باشم و از منافع نزدیکی به قدرت بهتر و بیشتر بهره‌مند شوم؟»

فائزه هاشمی به خواسته‌ها و اعتراضات مردم در چند سال اخیر و واکنش مقامات نیز اشاره کرده و گفته است: «منتقدینی که واویلا برای معیشت مردم براه انداخته‌اند، آیا خطاب شعارها و رفتارها در صدها صحنه اعتراضی، تحصن، اعتصاب و تجمعات اقشار مختلف حداقل در سه سال اخیر را نشنیدند و ندیدند که متوجه مدیران و مسئولان در داخل بود؟ به نظر می‌رسد درک مردم با تمامی مشکلات از خواص بیشتر است.»

فائزه هاشمی در پایان نامه خود گفته که «ابایی از دادن هزینه بیشتر و قربانی شدن در این راه» ندارد.

فائزه هاشمی پیشتر به دلیل اظهاراش درباره حجاب به شش ماه زندان محکوم و پنج سال از فعالیت سیاسی و مطبوعاتی منع شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم