.
.
.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران: نگران پیک چهارم و کرونای انگلیسی هستیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که بابت شیوع پیک چهارم کرونا در این کشور و همچنین ورود کرونای نوع جهش‌یافته که مقامات ایران آن را «کرونای انگلیسی» می‌نامند، نگران هستند.

وزیر بهداشت ایران که چندی پیش اعلام کرد اولین مورد ابتلا به ویروس جهش‌یافته کرونا در این کشور در شخصی که از بریتانیا بازگشته، شناسایی شده است، حالا نگرانی‌هایی نسبت به افزایش موارد ابتلا به این ویروس ایجاد شده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری تسنیم، سه‌شنبه 12 ژانویه 2021 سیما لاری در جمع خبرنگاران گفت: «ایده‌آل ما این است که تست‌ها به‌ حدی افزایش یابد که تعداد مبتلایان به 10 درصد برسد و افراد سالم بتوانند در جامعه فعالیت داشته باشند».

او با بیان اینکه درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی کرونا در جامعه نباید کاهش پیدا کند، افزود: کرونا تاکنون جهش‌های فراوانی داشته و پنج مورد کرونای انگلستان در کشور تایید شده است».

‌سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: «بازگشایی‌ها فقط در مناطق زرد و آبی انجام می‌شود و هرگونه تجمعی در سایر مناطق ممنوع بوده و با آن برخورد می‌شود. ساده‌انگاری پروتکل‌ها باعث افزایش و ورود به پیک چهارم خواهد شد. تردد ساعت 9 شب تا 4 صبح هم‌چنان در همه مناطق ممنوع است و باید مراقب عادی انگاری باشیم».

گفتنی است، آمارهای رسمی وزارت بهداشت ایران نشان می‌دهد که ویروس کرونا در این کشور همچنان قربانی می‌گیرد و موارد ابتلای جدید روزانه نیز همچنان شناسایی می‌شود.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 98 بیمار مبتلا به کووید 19 جان باختند و 6408 مبتلای جدید شناسایی شدند.

سیما لاری مجموع مبتلایان را 1299022 نفر دانست و گفت که مجموع فوتی‌های این بیماری به 56360 نفر رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم