اعتراف رسانه اصولگرا به منابع غنی در شادگان در کنار محرومیت شدید در این شهرستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

خبرگزاری تسنیم طی گزارشی درباره شادگان، به منابع غنی در این شهرستان مانند تالاب بین‌المللی شادگان، بندر و مرز آبی‌، شیلات‌، نیشکر‌، صنایع فولاد و چاه‌های نفت اشاره کرده و نوشت که با وجود این همه ظرفیت، شادگان در محرومیت شدید به سر می‌برد.

با شدت گرفتن محرومیت در اهواز و شهرستان‌های همجوار آن مانند شادگان در کنار داشتن منابع غنی در این شهرها، یکی از رسانه‌های اصولگرا که عموما به تمجید از حکومت ایران و دستاوردهای آن می‌پردازد، ناگزیر لب به اعتراف گشوده و به وجود محرومیت شدید در این شهرستان‌ها اعتراف کرده است.

در این گزارش خبرگزاری تسنیم آمده است: «شنیدن نام شهر شادگان ما را به یاد تالاب بین‌المللی شادگان، بندر و مرز آبی‌، شیلات‌، نیشکر‌، صنایع فولاد و چاه‌های نفت می‌اندازد، اما با وجود این همه ظرفیت، این شهرستان در محرومیت شدید به سر می‌برد».

بر اساس این گزارش، ظرفیت‌های اقتصادی متعددی که داشتن هر کدام از آنها می‌تواند عامل رشد و آبادی هر منطقه‌ای باشد، ‌اما در شادگان نه تنها چنین نتیجه‌ای نداشت بلکه زمانی که کسی وارد این شهر می‌شود، ظاهر آن را متفاوت با تصورات خود می‌بیند و گفت‌وگو با شهروندان شادگان مشکلات زیرساختی‌، اقتصادی و اجتماعی بیشتری را آشکار می‌کند.

‌در ادامه این گزارش آمده است: «نقص جدی در زیرساخت‌هایی همچون فاضلاب شهری‌، آسفالت و نبود فضای سبز و تفریحی‌ و همچنین نبود خدمات شهری مناسبی که عامل مهاجرت بسیاری از مردم و نخبگان این شهر به دیگر مناطق کشور شده است».

از دیگر مشکلات شادگان «ضعف و عدم ثبات مدیریت شهری (تعداد بالای سرپرستی) سوء‌مدیریت مسئولان و حتی عدم زندگی برخی مدیران در خود شهر شادگان‌، دخالت چهره‌های سیاسی و نمایندگان در عزل و نصب‌ها‌، ناامنی و سرقت» است.

همچنین «عدم آنتن‌دهی تلویزیون دیجیتال که باعث روی آوردن بعضی از مردم به استفاده از ماهواره شده‌، کمبود و عدم تجهیز مدارس خصوصا در روستاها که عامل ترک تحصیل دختران شده و بیکاری جوانان شده است» نیز از جمله مشکلاتی است که در این گزارش ذکر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم