فائزه هاشمی رفسنجانی: دوست داشتم ترامپ رای بیاورد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

فائزه هاشمی رفسنجانی با بیان اینکه «برای ایران دوست داشتم آقای ترامپ انتخاب شود ولی اگر یک آمریکایی بودم به آقای ترامپ رای نمی‌دادم» تاکید کرد که ترامپ به خاطر فشارهایی که می‌آورد شاید بالاخره باعث یک تغییر سیاستی در ایران می‌شد.

فائزه هاشمی رفسنجانی در مصاحبه‌ای در دفتر انصاف نیوز که به صورت زنده از اینستاگرام پخش شد، به مناسبت چهارمین سالگرد فوت پدرش اکبر هاشمی رفسنجانی، درباره مسائل مختلفی اظهارنظر کرد.

او با اشاره به انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری آمریکا گفت: «برای ایران دوست داشتم آقای ترامپ انتخاب شود ولی اگر یک آمریکایی بودم به آقای ترامپ رای نمی‌دادم. به خاطر همین فشارهایی که می‌آورد، بالاخره شاید یک تغییر سیاستی اتفاق می‌افتاد».

این نماینده سابق مجلس ایران افزود: «شاید اگر فشارهای آقای ترامپ ادامه پیدا می‌کرد، بالاخره ما مجبور می‌شدیم یک تغییر سیاست‌هایی را داشته باشیم. این تغییر سیاست‌ها حتما به نفع مردم می‌توانست اتفاق بیفتد. دموکرات‌های کمی شُل و وِل هستند».

او تاکید کرد که با آمدن دموکرات‌ها موضع خطای ایران بیشتر تقویت می‌شود و چنین چشم‌اندازی نسبت به آمدن دموکرات‌ها وجود دارد.

پس از این مصاحبه، خانواده هاشمی رفسنجانی به اظهارات دختر این خانواده واکنش نشان دادند.

خبرگزاری برنا گزارش داد که یک منبع نزدیک به خانواده هاشمی رفسنجانی گفت که فاطمه، محسن، مهدی و یاسر هاشمی از این اظهارات به شدت عصبانی هستند و آن را خلاف دیدگاه‌های اکبر رفسنجانی و مواضع خانواده او دانسته‌اند.

این منبع آگاه تاکید کرد که واکنش فرزندان رفسنجانی به اطلاع فائزه رسیده است.

پایگاه خبری جماران نیز نامه سرگشاده مهدی هاشمی رفسنجانی خطاب به فائزه را منتشر کرد.

مهدی هاشمی رفسنجانی در این نامه نوشت: «می دانم که در سال‌های اخیر برخوردهای نادرستی با تو، خانواده و فرزندت شده است که شاید باعث کشاندن تو به تندروی و خارج شدن از مشی میانه‌روی پدر شده، ولی این دلیل نمی‌شود که به رئیس‌جمهوری کشور بیگانه امید ببندی و دم از استقلال بزنی».

گفتنی است، علی‌رغم مواضع انتقادی فائزه هاشمی درباره سیاست‌های نظام ایران، او از این نظر که سعی می‌کند چهره‌ای انتقادی از خود یا پدرش نشان دهد مورد انتقاد قرار گرفته است. در حالی که او و پدرش که از مقامات پرنفوذ در جمهوری اسلامی بود، هنگامی که مقام و مسئولیتی در نظام داشتند چنین مواضع تندی در قبال سیاست‌های آن نداشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم