فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • رهبر ایران: واردات واکسن کرونا از آمریکا و بریتانیا ممنوع است

  منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

  علی خامنه‌ای رهبر ایران صبح امروز جمعه 8 ژانویه 20201 در نشستی گفت که واردات واکسن کرونا از آمریکا و بریتانیا ممنوع است.

  او گفت: «ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است. این را من به مسئولین گفته‌ام و الان هم به طور عمومی می‌گویم.»

  خامنه‌ای گفت: «اگر آمریکایی‌ها توانسته بودند واکسن تولید کنند آن افتضاح کرونایی در کشور خودشان پیش نمی‌آمد. اینها اگر واکسن بلدند درست کنند، اگر کارخانه فایزرشان می‌تواند واکسن درست کند، چرا به ما می‌خواهند بدهند؟ خوب خودشان مصرف کنند تا این همه مرگ و میر نداشته باشند.»

  رهبر ایران افزود: «من واقعاً به این‌ها اعتماد هم ندارم. گاهی می‌خواهد واکسن را روی ملت‌های دیگر امتحان کنند. به فرانسه هم خوشبین نیستیم چون سابقه خون‌های آلوده را دارند. امّا اگر از جایی دیگر که مطمئن باشد بخواهد وارد کنند اشکالی ندارد.»

  قابل ذکر است که تنها واکسنی که به تایید سازمان جهانی بهداشت رسید، واکسن شرکت‌های فایزر و بیون‌تک است.

  چندی قبل در واکنش به تاخیر و اظهارات متناقض مقام‌های ایرانی درباره خرید واکسن، برخی کاربران ایرانی در توئیتر با هشتگ «واکسن بخرید» برای مبارزه با کرونا به راه انداختند و از مقام‌های جمهوری اسلامی خواستند که این موضوع را با فوریت در دستور کار خود قرار دهند.

  در حال حاضر مبتلایان به کووید19 در ایران به یک میلیون و 268 هزار و 263 نفر رسیده و مجموع جانباختگان در این کشور به 55 هزار و 933 نفر رسیده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران