.
.
.

ثبت‌نام علی کریمی برای انتخابات فدراسیون فوتبال ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

علی کریمی برای شرکت در انتخابات فدراسیون فوتبال ایران در بخش ریاست ثبت‌نام کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، جمعه 8 ژانویه 2021 علی کریمی به عنوان نامزد ریاست فدراسیون فوتبال ایران ثبت‌نام خود را انجام داد و نواب رئیس خود را هم تعیین کرد.

بر اساس این گزارش، کریمی برای پست نایب‌رئیسی اول «مهدی مهدوی‌کیا»، نائب‌رئیس دوم نام «دقیقی» و نائب‌رئیس سوم نام یک زن به نام «علیپور» را در نظر گرفته است.

ثبت‌نام از نامزدهای انتخابات فوتبال فردا شنبه به پایان می‌رسد.

شب گذشته هم حیدر بهاروند سرپرست فعلی فدراسیون فوتبال ایران برای این سمت ثبت‌نام خود را انجام داده است.

علی کریمی، بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران از محبوبیت قابل توجهی در این کشور برخوردار است. او تاکنون بارها در بزنگاه‌هایی که تنش میان مردم و حکومت به وجود می‌آید معمولا با انتشار مطالبی در فضای مجازی از مردم حمایت کرده است.

او همچنین تاکنون بارها به فساد در فدراسیون فوتبال ایران اشاره و به آن اعتراض کرده است. به نظر می‌آید اعلام آمادگی او برای ریاست بر فدراسیون فوتبال در جهت انجام اصلاحاتی در این زمینه است.

البته او پس از تغییراتی که در اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران بر اثر پافشاری فیفا ایجاد شد، تصمیم به حضور در این مقام ورزشی گرفته است.

او چند روز پیش، با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود رسما اعلام کرد که در انتخابات فدراسیون فوتبال ایران کاندید می‌شود.

او در پست اینستاگرامی خود نوشت: «می‌خواهم همچنان کنار مردم سرزمینم باشم و برای سربلندی دوباره فوتبال ایران، به عنوان کاندید در پست ریاست فدراسیون فوتبال در انتخابات شرکت کنم».

او در ادامه افزود: «تغییرات اساسی از سوی فیفا و ای اف سی در اساسنامه شکل گرفته و حالا فوتبالی‌ها راحت‌تر می‌توانند وارد عرصه انتخابات شوند و من امیدوارم در روز 10 اسفند فوتبال ایران عزیزمان یک روز پاک و عاری از هر گونه زد و بندهای ناسالم را تجربه کند».