ویدئویی جدید از لحظه کشته شدن قاسم سلیمانی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ویدئوی جدیدی که العربیه به دست آورده، لحظه کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سابق نیروی قدس سپاه ایران در منطقه پیرامون فرودگاه بین‌المللی بغداد را از زاویه دیگری نشان می‌دهد.

قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی المهندس، نائب رئیس شورای حشد الشعبی عراق شامگاه سوم ژانویه 2020 در اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد و در پی حمله پهپادی آمریکا کشته شد.

Advertisement

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، او را تروریست شماره یک جهان خواند که شخصا دستور از میان برداشته شدنش را داده است. ترامپ گفت که سلیمانی باعث کشته شدن هزاران آمریکایی شده و باید سال‌ها پیش از میان برداشته می‌شد.

ایران در 8 ژانویه 2020 در واکنش به کشته شدن قاسم سلیمانی به پایگاه عین الاسد عراق که نیروهای آمریکایی در آن حضور داشتند، حمله موشکی کرد. این حمله موشکی علیرغم اینکه از سوی رسانه‌های ایران «انتقام سخت» نامیده شده، هیچ حمله تلفاتی در پی نداشت.

در آن زمان فاش حسین امیر عبداللهیان مدیرکل امور بین‌الملل مجلس ایران کرد که ایران قبل از حمله به پایگاه عین الاسد موضوع را به اطلاع نخست‌وزیر عراق رسانده بود و آمریکایی‌ها از تصمیم ایران برای انجام این حمله موشکی اطلاع داشتند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم