فروش واکسن هزار یورویی کرونا در بازار سیاه ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مقامات ایرانی اعلام کردند که هیچ واکسن خارجی به ایران وارد نشده است، این در حالی است که در بازار سیاه «ناصرخسرو» تهران واکسن خارجی کرونا به قیمت هزار یورو به فروش می‌رسد.

به گزارش دنیای اقتصاد دوشنبه 4 ژانویه، یک گزارش میدانی از فروش واکسن‌های روسی و چینی در بازار ناصرخسرو خبر داد و گفته شده: «طبق اظهارات فروشندگان، این واکسن نمونه ضعیف شده ویروس است و برای همین احتیاج به نگهداری در دمای خاص ندارد. واکسن‌های غربی چون بر اساس فرمول ژنتیکی ساخته‌شده‌اند باید در دمای منفی 20 تا منفی 70 درجه نگهداری شوند اما نمونه‌های چینی و روسی فقط باید در جای خشک و خنک و به‌دوراز آفتاب باشند.»

در ادامه این گزارش آمده است، واکسن روسی شرکت گامای روسیه در بازار موجود است و در قبال فروش این واکسن فقط مبالغ یورویی دریافت می‌شود و با پول ایران امکان خرید این واکسن مهیا نیست.

فروشندگان واکسن‌های خارجی در بازار سیاه از ورود واکسن چینی به این بازار می‌گویند، آن‌ها تأکید دارند که تا 10 روز دیگر واکسن چینی هم به بازار می‌آید.

از سوی دیگر نبود برنامه مشخص ایران برای خرید واکسن با توجه به شرایط سخت نقل ‌و انتقال ارز و تأکید برخی مدیران بر استفاده از واکسن داخلی باعث شده که از همین ‌الان آن دسته از افرادی که از وضعیت مالی خوبی برخوردار هستند به دنبال خرید واکسن از بازار سیاه باشند و این امر سبب رونق خرید و پیش خرید واکسن‌های خارجی در بازار سیاه ناصر خسرو شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم