وزیر نفت ایران: مایل نیستیم مازوت مصرف شود اما چاره‌ای نداریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت ایران در نشست مشترک وزرای نیرو، نفت و کشور که درباره مدیریت مصرف سوخت زمستانی برگزار شد، گفت، یکی از علل افزایش مصرف گاز خانگی باز کردن پنجره‌ها با این تصور است که کرونا خارج می‌شود در صورتی که باید مردم هم دما را پایین بیاورند و هم از اتلاف انرژی خودداری کنند.

وی پس از شنیدن نظر استانداران که به صورت تصویری جلسه را دنبال می‌کردند، اظهار داشت: «البته ما مشکلاتی داریم و نمی‌توانیم همه استان‌ها را در بحث مصرف مازوت مستثنی کنیم.»

زنگنه گفت، اگر مصرف برق کم شود مصرف مازوت هم کاهش می‌یابد. وی افزود: «مصرف گاز کشور معادل 4.7 میلیون بشکه نفت خام است و ما باید برایش راه حلی پیدا کنیم و فعلاً با همکاری سازمان‌ها، اعمال محدودیت‌ها و توجیه کردن مردم باید جلو برویم.»

دیروز انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران به علت تداوم آلودگی هوا پیشنهاد تعطیلی دو روزه همه بخش‌های دولتی، خصوصی وواحدهای تولیدی استان تهران را به دولت ارسال کرده بود.

برخی کاربران ایرانی در فضای مجازی گفته بودند که افزایش غلظت دود بر فراز شهر تهران عمدی بوده و برای کم کردن از دید رادارها و ماهواره‌های جاسوسی است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم